На Дніпропетровщині різко збільшилось захворювання тварин на сказ

На Дніпропетровщині цього року фіксують збільшення випадків інфікування домашніх і диких тварин на сказ. У зв’язку з цим зросла небезпека і для людей.

Днями ми вже розповідали про випадок, коли дика лисиця напала на жінку, яка йшла з двома дітьми прямо на одній з вулиць її селища у Нікопольському районі.

За останніми даними, в області зафіксували зростання кількості рудих лисиць у 2,5 рази. Це тварини, які переносять сказ.

Про це у своєму telegram повідомив Микола Лукашук, очільник Дніпропетровської обласної ради.

«Кількість випадків сказу серед тварин у минулому році також суттєво зросла у порівнянні з 2022 роком. Як повідомляє Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб, у 2022 було зафіксовано 14 випадків, у 2023 – 77, на початок цього року вже зафіксовано 20 випадків», – йдеться у повідомленні.

За диними станом на 14 лютого, які оприлюднили фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, на сказ захворіли:

•5 собак;
•9 котів;
•7 лисиці;
•3 велика рогата худоба.

Загалом зафіксували 24 випадки у Дніпровському, Кам’янському, Синельниківському та Павлоградському районах Дніпропетровщини. Зокрема, сказ лисиці у мисливських угіддях с. Шестірні Криворізького району.

Така ситуація, за словами Миколи Лукашука, склалася через заборону відстрілу мисливських тварин під час воєнного стану в країні.
Фахівці рекомендують, ні в якому разі не наближатися до диких тварин. Не зупиняйтися різко. Рухайтеся у тому ж темпі, але змініть траєкторію і намагайтеся обійти тварину іншою дорогою.

Покажіть, що у вас є у руках. Сумка або парасолька, будь що. Якщо ви побачили дику тварину в межах населеного пункту, повідомте про це у поліцію. Якщо за межами населеного пункту, телефонуйте до Українського товариства мисливців і рибалок: (+380968233252).

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *