Кам’янчанам розповіли, чи можна заходити в магазин з домашніми улюбленцями

Часто бувають ситуації, коли гуляючи з домашньою твариною, потрібно екстрено купити щось. В Україні у деяких магазинах до таких покупців ставляться доволі агресивно.

РБК-Україна (проект Styler) повідомляє, що важливо знати власникам домашніх тварин.

Чи можна заходити в магазини з твариною

Багато хто задумується, чи є доречним перебування домашніх тварин в закладах торгівлі, особливо харчовими продуктами. Важливо знати, чи є це порушення законодавства.

Фахівці кажуть, що оператори ринку зобов’язані забезпечувати дотримання норм Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” щодо гігієнічних вимог до харчових продуктів.

Статтею 9 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” визначено, що люди, які утримують домашніх тварин, зобов’язані дотримуватися вимог нормативно-правових актів, а також не створювати загрози безпеці людей.

Цим же законом передбачено, що правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування.

Наприклад, в Києві, згідно з пунктом 5.7 глави 5 Правил утримання домашніх собак та котів, затверджених рішенням Київради від 25 жовтня 2007 року № 1079/3912 не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків.

Відповідно до частини першої статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил. Протоколи про такі правопорушення мають право складати поліцейські.

Тому рішення про заборону або дозвіл відвідування у супроводі домашніх улюбленців громадських закладів приймають органи місцевого самоврядування.

Що ще заборонено робити

Адвокат зазначила, що забороняється залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо).

Окрім того, закон передбачає, що особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити:

  • безпеку навколишніх людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди домашньою твариною
  • безпеку домашньої тварини
  • безпеку дорожнього руху під час проходження з домашньою твариною біля транспортних шляхів і під час їх переходу
  • наявність повідця для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини
  • наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікаційними позначками.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *