Про те, як вибрати правильний пристрій, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Нафтогаз Україна.
Мембранні (камерні) лічильники – це найпопулярніша побутова модель. Вона легка в монтажі, безпечна та стійка до зношування. Ще одна перевага – низька ціна на пристрій. Проте ці прилади чутливі до низьких температур і створюють сторонній шум при роботі. Через вплив холоду лічильник може вести неточний облік спожитого газу.
Роторні лічильник – вони менші та дешевші за попередній варіант, але не популярні серед користувачів. Ці пристрої чутливі до домішок газу, які можуть забруднювати механізм. А ще вони шумлять і є вибухонебезпечними.
Електронні лічильники – вони компактні, точно вимірюють спожитий газ, легкі у встановленні і не створюють багато шуму при роботі. Недоліком цього пристрою є його ціна, він дорожчий за два попередні варіанти, а також його складно ремонтувати.
Смартлічильники – ці прилади поєднують лічильник та електронний модуль з Wi-Fi модемом. Вони автоматично передають показники оператору, точно і вчасно виявляють втрату газу.
Перш за все споживачам слід враховувати сторону, з якої до будинку чи квартири під’єднуватиметься газ. Відповідно, треба купувати моделі з лівим чи правим підключенням. Інакше пристрій встановлять у неправильному положенні й знімати показання вам буде незручно.
Також треба порахувати кількість приладів, що працюють на газу. А вже відштовхуючись від цього, вибирати лічильник за пропускною спроможністю.
При цьому у Нафтогазі наголошують, що перед покупкою приладу обліку слід звернутися до представника вашого оператора газорозподільних мереж, щоб отримати детальну консультацію.
Для квартир і будинків споживачам достатньо буде установити побутовий лічильник із пропускною спроможністю до 6 куб. м/год.
Порахуйте скільки газових приладів у вас вдома і яку кількість газу вони разом споживатимуть за годину. Цю інформацію можна перевірити в інструкції до техніки. Використовуючи ці дані, виберіть відповідний прилад за показниками із таблиці.
Як вибрати лічильник (скриншот)
Додамо, що в середньому лічильник служать 20-25 років за ідеальних умов без впливу негативних факторів. Періодично прилад треба здавати на повірку. Залежно від класу лічильника вона здійснюється один раз на 2 або 8 років, згідно з чинним законодавством.
Поліцейські Дніпра скерувати до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який вчинив замах на вбивство власної…
Понад чотирьох годин нічних пошуків завершилися позитивно і поліцейські Нікопольщини розшукали заблукалу 82-річну жінку. 21…
Дніпропетровська ОВА запрошує підприємців регіону на дев’яту онлайн-зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Тема…
Гурт Kalush Orchestra презентував кліп на пісню «Коли». Відео знімали у лісі. «Уявіть себе через…
У Кривому Розі правоохоронці ліквідували нарколабораторію з вирощування конопель. Там вилучили майже 3 тис рослин…
Водій фури, порушивши правила обгону на перехресті, спровокував дорожньо-транспортну пригоду, через яку загинув водій ВАЗ.…