До уваги пенсіонерів Кам’янського: з 1 березня проведуть перерахунок пенсій

В Україні від 1 березня 2024 року разом зі щорічною індексацією проведуть перерахунок пенсій з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня 2024 року.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Так, у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб від 2093 грн до 2361 грн збільшуються розміри мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович  зауважила, що від 1 березня в Україні відбудеться індексація пенсійних виплат для понад 10 мільйонів українців. Цього року підвищення буде здійснено майже на 8%. В середньому кожна пенсія зросте на 322 грн, а її середній показник становитиме 5 717 грн.

“У громадян, які отримують найменші пенсії – через брак страхового або трудового стажу, або через невеликі відрахування під час трудової діяльності – мінімальна пенсія зросте на 364 грн. Торік і цьогоріч індексацію ми сформували таким чином, щоб максимально збільшити саме найменші пенсії. Відповідно у цих категорій мінімальна пенсія становитиме 2 725 грн. А найбільша пенсія зросте одразу на 3 000, і це буде 23 610 грн”, – додала міністерка.

У Пенсійному фонді додали, що перерахунок пенсій проведуть без додаткових звернень пенсіонерів.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *