Перейменування Павлограда та Синельникового: депутати визначились з новими назвами

Найближчим часом у справі про перейменування двох міст у Дніпропетровській області поставлять крапку. Зокрема, мова йде про Павлоград та Синельникове. Народні обранці пропонують нові назви: Матвіїв та Ріднопілля відповідно. 

Проте, за ці варіанти ще потрібно проголосувати. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на першого заступника голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Романа Лозинського. Він зазначив, що в рамках процедури деколонізації п’ять міст і 104 села/селища будуть перейменовані.

Серед іншого, плануються такі перейменування:

Червоноград – Шептицький;
Південне – Порт-Аненталь;
Павлоград – Матвіїв;
Синельникове – Ріднопілля;
Бровари – Броварі.

Аби нові назви були остаточними, їх повинні затвердити на сесії Верховної Ради. Наразі, цього ще не сталося.

Перейменування Павлограда

Питання щодо перейменування міста перший раз підняли на сесії у грудні 2023 року. Серед пропонованих варіантів — Павлоград (на честь Апостола Павла), Матвіївськ, Благомир та Славгород. Однак більшість мешканців міста (82%) висловились проти перейменування міста.

Свій фаховий висновок робив Український інститут національної пам’яті, а також у НАН України прокоментували цей висновок про перейменування Павлограда.

Міські депутати затвердили звернення до Верховної Ради, в якому просили не перейменовувати місто. Раніше народні обранці внесли зміни у Статут міста та перенесли дату святкування Дня міста на День апостолів Петра та Павла. У пленарному засіданні брав участь і народний депутат Роман Каптєлов, який також висловив свою думку стосовно даного питання. Проте, як бачимо, думку містян у Раді не розділили.

Перейменування Синельникового
Оскільки назва міста тісно пов’язана з одним із генералів російської імперії Синельниковим, місто планують перейменувати. Серед нових назв для міста розглядали Залізничне, Ріднопіль, Січеслав, Любомир та Придніпровськ.

Люди віддали більшість голосів за Придніпровськ, але міські депутати це рішення не підтримали. Вони направили до Верховної Ради прохання перенести розгляд питання щодо перейменування міста Синельникового на час після закінчення воєнного стану в нашій країні. Але цього не сталося і Синельникове все ж перейменують.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *