Історія свята Благовіщення і традиції
Благовіщення – одне з найважливіших свят у християнстві. За переказами, цього дня архангел Гавриїл сповістив Діву Марію (приніс радісну, “благу” вість) про те, що незабаром вона народить Спасителя, який звільнить світ від гріха.
В цей день проводяться служби та Літургія за чином святителя Іоана Золотоустого, в церквах освячується вода, саджанці та насіння – вважається, що вода матиме цілющі властивості, а врожай з освячених насінин – благословенний. Попри те, що продовжується Великий піст, сьогодні дозволяється їсти рибу.
На Благовіщення також дотримуються давньої традиції випускати з кліток голубів. Попередньо пов’язаний з дохристиянським культом сонця, нині цей звичай символізує душу, яка, звільняючись з клітки, стає чистою від гріхів і летить до Божого світла.
Прикмети на Благовіщення
Що не можна робити у Благовіщення
25 березня – несприятливий день для важливих справ, тому краще відкласти плани, особливо поїздки. До того ж на Благовіщення існують певні обмеження. В цей день не рекомендується робити хатні справи, заборонено обрізати дерева та займатися рукоділлям, пов’язаним з шиттям.
У день Благовіщення категорично заборонені лайливі слова та сварки, а також одруження, адже свято спрямовано на очищення думок та утримання від задоволень.
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…
У Дніпрі сталася пожежа на території КП "КСК "Шинник" на 12 кварталі. Про це передає "Відомо" з…