Історія свята Благовіщення і традиції
Благовіщення – одне з найважливіших свят у християнстві. За переказами, цього дня архангел Гавриїл сповістив Діву Марію (приніс радісну, “благу” вість) про те, що незабаром вона народить Спасителя, який звільнить світ від гріха.
В цей день проводяться служби та Літургія за чином святителя Іоана Золотоустого, в церквах освячується вода, саджанці та насіння – вважається, що вода матиме цілющі властивості, а врожай з освячених насінин – благословенний. Попри те, що продовжується Великий піст, сьогодні дозволяється їсти рибу.
На Благовіщення також дотримуються давньої традиції випускати з кліток голубів. Попередньо пов’язаний з дохристиянським культом сонця, нині цей звичай символізує душу, яка, звільняючись з клітки, стає чистою від гріхів і летить до Божого світла.
Прикмети на Благовіщення
Що не можна робити у Благовіщення
25 березня – несприятливий день для важливих справ, тому краще відкласти плани, особливо поїздки. До того ж на Благовіщення існують певні обмеження. В цей день не рекомендується робити хатні справи, заборонено обрізати дерева та займатися рукоділлям, пов’язаним з шиттям.
У день Благовіщення категорично заборонені лайливі слова та сварки, а також одруження, адже свято спрямовано на очищення думок та утримання від задоволень.
Про це повідомив мер Андрій Білоусов. "Сьогодні ми відзначаємо першу річницю роботи Центру життєстійкості «Місце…
Мешканці Кам’янського звернули увагу на те, що популярний дитячий ігровий майданчик, розташований у центрі міста на…
18 травня актори Театру ім. Лесі Українки виїжджали на одноденні гастролі до Запоріжжя, де на…
24 травня у Кам’янському пройде спортивно-масовий захід “Велодень 2025”. Цьогорічна подія об’єднає юних учасників на…
У рамках реалізації молодіжної політики у Кам’янському заснували Об’єднання учнівського самоврядування — новий підрозділ Молодіжної…
Фільм Сари Джесіки Паркер "Перший ряд" про українську балетну трупу та ветерана війни Олександра Терена…