До уваги кам’янчан: можуть зрости ціни на пальне

У п’ятницю, 22 березня, Кабінет міністрів запропонував поступове підвищення акцизу на пальне, яке розпочнеться від липня 2024 року і триватиме до 2028 року.

Про це повідомили на сайті Мінфіну.

“Перегляд акцизів обумовлено необхідністю наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, що є наразі актуальним з огляду на отримання Україною статусу країни-кандидатки на членство у ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до ухваленого рішення, до 2028 року акциз на бензини буде становити 359 євро за 1000 літрів, на дизпаливо – 330 євро за 1000 літрів, скраплений газ – 70 євро за 1000 літрів.


“Впровадження положень законопроєкту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року від операцій з реалізації пального на 1,6 млрд грн у середньому за місяць”, – пояснили в уряді.

Приблизно 1,3 млрд грн із цієї суми становитимуть надходження від акцизного податку, а ще 292 млн грн – від податку на додану вартість.

“Це важливо для підтримки безпеки країни, адже всі власні  надходження спрямовуються на сектор безпеки й оборони”, – наголосили у Міністерстві фінансів.

Запропонований урядом законопроєкт повинні ще ухвалити депутати у Верховній Раді.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *