Дніпропетровщина – у ТОП-5 найкорумпованіших регіонів України

Дніпропетровщина знаходиться на 4 місці в топі найкорумпованіших регіонів країни. 

Про це повідомляє Відкритий з посиланням на Опендатабот.

У 2023 році до Реєстру корупціонерів потрапило 2,4 тисячі осіб, що майже втричі менше, ніж у 2021 році. Львівщина, Київщина, Одещина, Дніпропетровщина та Вінничина виявилися найбільш корупційними регіонами. Найпоширенішою причиною внесення до реєстру є отримання вигоди за дії або бездіяльність у владі.

У 2021 році більшість осіб потрапляли до Реєстру корупціонерів через порушення, пов’язані з деклараціями — 75,9% вироків. Проте у 2023 році цей показник зменшився до 1,6%. Це сталося через те, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не перевіряло декларації посадовців з початку великої війни, а сама їх подача не була обов’язковою.

Таким чином, у 2022-2023 роках найбільша кількість осіб потрапила до реєстру через пропозицію чи обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі — 38,2% та 53,1% випадків відповідно.

Зазвичай зловмисників засуджують до штрафів — 92% вироків. Позбавлення волі, громадські роботи або іспитовий строк становлять всього 5-8% покарань.

9

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *