Перші віруси здебільшого не мали ціллю монетизувати себе, а скоріше налякати користувача.
Комп’ютерні віруси – що це
Комп’ютерні віруси – це різновид шкідливого програмного забезпечення («малварі» від англ. malicious software – шкідливе програмне забезпечення або ШПЗ) з можливістю приховано і самостійно поширюватися через інтернет-мережу або портативні накопичувачі. Часто процес зараження вірусом має бути ініційований користувачем.
Вони проникають у комп’ютери й інші ґаджети та можуть завдати шкоди файлам і операційній системі. Зазвичай, віруси створюються для викрадення чи знищення даних, отримання контролю над чужими пристроями, шпигунства, встановлення, видалення чи модифікації програм для досягнення визначеної хакером мети.
Віруси можуть ховатися в програмах чи файлах, які ми завантажуємо з інтернету чи відкриваємо при натисканні на посилання. Зловмисники розсилають їх засобами електронного зв’язку, а також через фішингові сайти тощо.
Ці шкідливі програми мають здатність самостійно копіювати себе в інші файли та розповсюджуватися серед користувачів, а також запускатися без явних дій з боку адміністратора пристрою. Активізуватися вірус може залежно від того, як він запрограмований. Це можуть бути конкретна дата і час, певні дії з боку користувача, віддалена команда хакера та ін.
Захист від вірусів і шкідливого ПЗ – що робити
До базових стратегій захисту від комп’ютерних вірусів можна віднести наступні:
Розуміння загроз та вжиття ефективних заходів є важливою частиною забезпечення безпеки в цифровому світі.
Створення і поширення вірусів – відповідальність
Кіберполіція нагадує, що створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361-1 Кримінального кодексу України. Санкція передбачає до 5 років позбавлення волі.
Білі хакери – хто вони
Білі хакери – це експерти з інформаційної безпеки, які використовують свої навички для пошуку слабких місць у програмному забезпеченні, мережах або системах. Для цього вони можуть використовувати різні методи, включаючи тестування на проникнення та аудит безпеки. Це дозволяє виявити потенційні загрози та вразливості перед тим, як їх використовують зловмисники.
Білі хакери співпрацюють з організаціями та компаніями, допомагаючи їм підвищувати рівень безпеки та захищати конфіденційну інформацію. Зокрема, існують окремі компанії, які займаються оцінкою захищеності й тестуванням IT-інфраструктури на проникнення, щоб забезпечити захист інформації та систем від зловмисників.
Але памʼятайте: ніколи не тестуйте без відома власника його ресурси, якими б благими не були ваші наміри. Адже за такі дії вже передбачена кримінальна відповідальність.
28 березня до поліції надійшла інформація про виявлення тіла чоловіка з численними вогнепальними пораненнями на…
Середина весни стане точкою неповернення для тих, хто готовий залишити минуле позаду. Представники 4 знаків…
Про це 1 квітня повідомили у навчальному закладі. "Ліцей 29 з глибоким сумом повідомляє про…
Про це розповіла Лариса Биданцева, керівниця Кам’янської станції обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини…
Конфліктна ситуація між двома чоловіками закінчилася побиттям потерпілого та затриманням 49-річного нападника. Потерпілого з травмами…
Поліція міста Самар повідомила про підозру зловмиснику. Шляхом обману лікарів, зловмисник отримував у двох медичних…