Чоловік призовного віку намагався перетнути кордон з Румунією, але його виявив прикордонний загін ДПСУ. Прикордонники хотіли затримати чоловіка під час спроби незаконного перетину кордону, він почав втікати. На жаль, попереджувальні постріли військовослужбовців призвели до смерті дніпровця: його знайшли з кульовим пораненням голови.
Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в пресслужбі ДБР.
“За попередніми даними, 15 травня близько 19-ї години військовослужбовці прикордонного загону під час патрулювання помітили чоловіка, який прямував у бік кордону з Румунією. Під час переслідування втікача військовослужбовці здійснили кілька попереджувальних пострілів із табельної зброї. Згодом вони виявили тіло чоловіка з кульовим пораненням голови”, – повідомили у пресслужбі ДБР.
За інформацією Державного бюро розслідувань, загиблий – 39-річний уродженець Дніпра. Чоловік мав зі собою туристичне спорядження та закордонний паспорт.
Порушено кримінальне провадження. Працівники ДБР оглянули місце події, вилучили особисті речі загиблого та зброю, з якої здійснено постріли. Вже допитали військовослужбовців прикордонного наряду.
“Одного з військовослужбовців затримано, готують повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу)”, – повідомили у ДБР. Наразі тривають слідчі дії. Додамо, у ДПСУ поки не повідомляли і не коментували інформацію про вбивство на кордоні.
Перетин кордону: що зміниться для чоловіків з 18 травня
З 18 травня інспектори Держприкордонслужби в пунктах пропуску перевірятимуть наявність військово-облікового документу в окремих категорій громадян. Відповідно до норм законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та в пунктах пропуску через державний кордон України.
Такий обов’язок передбачений змінами до законів України «Про правовий режим воєнного стану» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які наберуть чинності у цю суботу.
Громадяни України, які мають право на виїзд згідно з пунктом 2-6 Правил перетинання державного кордону України, повинні надати військово-обліковий документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я.
Це, зокрема, стосується таких категорій осіб:
заброньованих на період мобілізації та на воєнний час;
визнаних відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
які самостійно виховують дитину;
які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
а також інші категорії осіб, визначені ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України. До таких відносяться;
особи з інвалідністю;
ті які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.