Спільна спецоперація рибоохоронців Держрибагентства на Кам’янському водосховищі.
Рибоохоронці продовжують посилено патрулювати водойми для того, щоб забезпечити водним мешканцям комфортні умови для нересту та захистити їх від браконьєрів.
Так, 18 травня 2024 року рибпатрульні Дніпропетровщини об’єднали зусилля з інспекторами відділу оперативного реагування Держрибагентства та провели спільні рейди на акваторії Кам’янського водосховища.
Рибпатрульні виявили двох громадян, які здійснювали вилов водних біоресурсів з гумового човна забороненими знаряддями. За допомогою 4 сіток рибні мародери масово виловлювали водні біоресурси та загалом впіймали понад 600 рибин – 76 кг плітки, карася сріблястого, плоскирки, краснопірки, судака, окуня, ляща та раків. Своїми діями порушники завдали державі збитків на суму 992 239 грн.
Інцидент стався на Кам’янському водосховищі, поблизу с. Дніпровокам’янка Кам’янського району Дніпропетровської області.
Відносно винних осіб оформлено адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Крім того, на місце події викликано слідчо-оперативну групу Національної поліції. Наразі розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Човен, заборонені знаряддя лову вилучено слідчим. Незаконно добуті водні біоресурси передано суб’єкту господарювання, з яким укладено договір про відповідальне зберігання продукції.
Також рибпатрульні очистили акваторію Кам’янського водосховища від заборонених знарядь лову.
Зокрема, вилучили 11 безгосподарських сіток загальною довжиною близько 2 км. Частину водних біоресурсів, які знаходилися у заборонених знаряддях лову в живому стані, випущено в природне середовище існування.
Інші, вилучені у пошкодженому вигляді (переважно плоскирки, плітки, сріблясті карасі та судаки загальною вагою 21 кг), здано до рибоприймального пункту для реалізації з подальшим перерахуванням коштів до державного бюджету.
Власників незаконних знарядь лову встановити, на жаль, не вдалося. За результатами роботи складено акти виявлення та вилучення безгосподарського майна.
В Управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (096) 400-02-50. Про порушення Правил любительського рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.