На жаль внаслідо дії агресивного оточуючого середовища з часом цей легендарний пам’ятник зазнав значних пошкоджень і деформацій. Тому напередодні святкування 250-річчя міста з метою збереження «Прометея» та його реставрації міською владою було прийняте рішення передати автентичний пам’ятник до Музею історії міста. А для постаменту в центрі міста було відлито нову бронзову фігуру Прометея, яка помітно відрізняється від оригінальної розміром і стилістично-образним рішенням.
У 2009 році після реставрації пам’ятника заслуженим художником України Гарніком Хачатряном, він був встановлений у музеї просто неба «Історія міста у знаках і символах». Проте за час експонування у скансені пам’ятник знову зазнав шкідливого впливу агресивного середовища і демонтований як неекспонебельний. Після цього музей шукав можливості щодо проведення його повторної реставрації.
Ми звернулися до швейцарського фонду ALIPH з проханням про виділення допомоги для того, щоб можна було здійснити реставрацію пам’ятника і його консервацію. Фонд відгукнувся на наше прохання і згідно з Постановою його ради директорів ми отримали грант на проведення робіт по його відновленню і збереженню. На кошти гранту ми змогли також замінити систему відеоспостереження, яка є в музеї і зараз проводимо запис всіх поді, які відбуваються навколо будівлі музею. Це має дуже велике значення для забезпечення безпеки збереження музейних експонатів, у тому числі і скульптури Прометея, – зазначає директор музею Наталія Миколаївна Буланова.
Поточні роботи по реставрації пам’ятника проводяться під керівництвом заслуженого художника України Гарніка Хачатряна.
Є певні складнощі у проведенні реставраційних робіт. В першу чергу це пов’язано з матеріалом з якого виготовлений пам’ятник. Свого часу його було відлито із чавуну низької якості. І цей чавун не витримав випробовування часом. Для реставрації будемо застосовувати сучасні матеріали й технології: шпаклівки для металу, «холодне» зварювання і спеціальні фарби., які не тільки консервують метал, але й додадуть скульптурі більш привабливого вигляду. Це складне завдання, але коли ти досягаєш певного результату і відновлюєш такий значний пам’ятник, то відчуваєш справжнє задоволення від своєї роботи, – розказує Гарнік Ашотович.
Митці запевняють, що на повну реставрацію і консервацію пам’ятника їм знадобиться 2-3 тижні і після цього він знову займе своє місце на постаменті.
Зважаючи на те, що цей пам’ятник виконаний Олексієм Соколом у жанрі революційної романтики, він являє собою доволі цінну історичну пам’ятку, оскільки таких пам’ятників початку 20-х років в Україні залишилось небагато. Тобто, окрім того, що «Прометей» є символом нашого міста, він має велику історичну і художню цінність і має бути збережений. З огляду на це він має бути збережений, у тому числі як цінний експонат, що передає дух минулої епохи, – пояснює цінність «Прометея» Наталія Буланова.
Команда Дніпровського державгого технічного університету успішно пройшла конкурсний відбір серед 200 університетів України та увійшла до…
Поліцейські ювенальної превенції ГУНП спільно з інспектором із дотримання прав людини Кам'янського РУП за участі…
4 квітня на лівобережному стадіоні "Надія" відбувся "Кубок відкриття футбольного сезону" Кам’янського – 2025 серед…
Заволоділи майже 7 млн грн бюджетних коштів – у Кривому Розі викрито 10 учасників злочинної…
Про це передає "Відомо". Перший випадок стосується 13-річної дівчинки, яка спробувала суїцид шляхом прийому великої…
Про це повідомив керівник військової адміністрації міста Олександр Вілкул. "7, 8 та 9 квітня у…