Кам’янчанам на замітку: на скільки та чому можуть оштрафувати за використання генераторів

В Україні від кінця травня знову діють графіки відключення світла. Тож багато людей використовують генератори. Деякі навіть встановлюють їх просто на балконі у квартирі. Однак за це передбачено штраф у розмірі до 510 грн. 

Про це пише OBOZ.ua.

Крім того, що такий пристрій видає чимало шуму та чадного газу під час роботи, через порушення правил експлуатації генератори в Україні неодноразово спалахували і навіть вибухали.

Згідно з правилами пожежної безпеки, встановлювати паливні генератори можна лише на відкритому повітрі. Вони повинні стояти на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів.

Більш безпечною альтернативою є інверторні та акумуляторні генератори. Такі пристрої повинні бути повністю закритими і з правильною синусоїдою, а після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими. Також необхідно заміряти рівень токсичного газу в квартирі та обов’язково подбати про пожежну безпеку.

За що загрожують штрафи

Генератор під час роботи видає високий рівень шуму. Санітарні норми України припускають такий допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • у денний час: 55-70 дБ;
  • у нічний час: 45-60 дБ.

Відповідно до закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” за шумове забруднення “світить” покарання штрафом.

Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі заходи для порушників:

  • усне попередження;
  • штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).
  • Якщо порушення буде вчинено повторно, штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній – до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму.

Штраф призначається після скарги сусідів до поліції. Виміряти рівень забруднення має Санепідемстанція – кількость децибелів від генератора під час роботи має бути зазначено у відповідному акті.

Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу.

Margaret

Recent Posts

У Кам’янському пройшов гала-концерт “На крилах натхнення” (відео)

Музичний захід відвідав міський голова Андрій Білоусов. "На Новій сцені театру сьогодні відбувся гала-концерт учнів…

10 години ago

У Дніпрі шахрай привласнив гроші на продажі автівки для ЗСУ

Слідчі Дніпра повідомили про підозру зловмиснику. Підозрюваний  у соціальних мережах називався волонтером та пропонував доставити…

14 години ago

У Кам’янському продовжують ремонтувати під’їзди

У Кам'янському в будинку на просп. І. Франка, 20 (2-й під’їзд) триває поточний ремонт підʼїзду.…

15 години ago

У музеї Кам’янського пройшли чергові “Музейні посиденьки”

14 травня в Музеї історії м. Кам'янське пройшла тематична зустріч музейних «посиденьок» «Україно, моя вишиванко».…

15 години ago

Кам’янські каратисти виступають на турнірі “Бійці нації”

16 травня команда Кам'янської федерації кіокушин-кан карате прибула у Київ для виступу на Всеукраїнському турнірі…

16 години ago

Школярів Кам’янського познайомили з роботою криміналіста

Діти дізналися, як працюють справжні криміналісти, що входить до складу криміналістичної валізи, а також побачили,…

16 години ago