У Кам’янському районі виявили кишкову паличку в дитсадку

Кам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області інформує щодо випадку захворюваності на гостру кишкову інфекцію (надалі – ГКІ), зареєстрованому в закладі дошкільної освіти м.Жовтих Вод.

До Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надійшло екстрене повідомлення щодо 3 випадків захворюваності на кишкової інфекції в одному з дитячих закладів м.Жовтих Вод. Усі діти захворіли одночасно та були госпіталізовані до інфекційного відділення міської лікарні з діагнозом «кишкова інфекція вірусної етіології». Захворювання проявлялось підвищенням температури, багаторазовою блювотою та рідкими випорожненнями.

Спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено епідеміологічне розслідування ГКІ з метою встановлення причин захворювання та проведення заходів з його локалізації та недопущення подальшого поширення.

За результатами обстеження у дитячому дошкільному закладі встановлено чисельні порушення вимог чинного санітарного законодавства: організація питного режиму в найпростішому укритті не сприяє оптимальному задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді, запас питної води відсутній; у груповому осередку порушується індивідуальність при використанні шафок та засобів гігієни дітей; не забезпечені умови для дотримання особистої гігієни вихованцями та персоналом закладу в найпростішому укритті – в наявності тільки один горщик для дітей раннього віку, в наливному рукомийнику відсутня вода; відсутня інформація щодо режиму генеральних прибирань, обробки та миття іграшок, горщиків тощо; не надано супровідні документи на наявні миючі та дезінфікуючі засоби щодо їхньої безпечності та якості тощо.

За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження (розслідування) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області керівнику закладу направлено розпорядження щодо усунення порушень із заходами та термінами виконання.

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай ГКІ спричинено бактеріями або вірусами, які характеризуються фекально-оральним шляхом передачі та переважним ураженням травного тракту.

Кам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області наголошує: дотримання гігієнічних правил та вимог дає можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями. Будьте пильні, бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *