Думки з приводу. Давайте поважати Конституцію

Випадково став свідком розмови трьох чоловіків, пенсіонерів. Один запитав у іншого, чи святкує той День Конституції. Чоловік у відповідь знизав плечима. «Ну і правильно, – сказав той, що запитав. Нічого відмічати того, чого нема. Хіба в нас конституція? Це ж … – і вилаявся.

– Як тобі не соромно, – раптом втрутився в розмову третій чоловік. – Ти в якій державі живеш? Вона тобі і пенсію вчасно платить, не дивлячись на війну, і пільги ти отримуєш! Люди на війні життя за нас віддають! Як ти можеш таке про нашу конституцію казати? Погана вона для тебе, не подобається – їдь в Америку, шукай для себе кращої. А нашу ображати і кепкувати з неї не смій!

Той знітився, трохи помовчав, а потім відповів:»А може ти й правий»…

Я подумав: а дійсно, ще доволі багато людей не те, що не відмічають це свято, взагалі про нього не знають, або не придають йому ніякого значення. Начебто його взагалі не існує. Хіба що одним вихідним днем стало більше (це до війни). А якщо і згадують, то в негативному плані. І це дуже шкода,  особливо сьогодні.

Але ж, як бачимо, не всі так думають.

Так, на жаль, у нашій країні багато проблем, багато несправедливості, і тих, хто відверто порушує наш основний закон.  Але ж у цьому не Конституція винна, і не держава, а конкретні люди. Так для чого ж її ображати? Між іншим, наша Конституція вважається однією з найкращих, найдемократичніших у світі!  Згадайте, хоча б, її три перші статті.  Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.  Суверенітет України поширюється на всю її територію.  Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Усе це вже третій рік поспіль намагаються у нас відняти російські агресори. Їм мужньо протистоять наші люди, наші воїни, які захищають не тільки нашу державність, але й наші права, гарантовані Конституцією. Для них це слово – не пустий звук, а символ існування української держави, символ миру, щастя, втілення мрій і великих можливостей.  Вони, як сказав наш президент, герої на передовій, українці, які змінили своє життя, змінили свою професію, але не змінили свій вибір на користь свободи, України, Європи». Саме завдяки їм день 28 червня став не просто державним святом, він став символом стійкості та незламності нашого народу в боротьбі за незалежність і демократію.

Так давайте ж поважати наш основний закон, наш фундамент української державності, який допоміг нам вистояти і сьогодні захищає нас.

Один з відомих державних діячів колись сказав про: «Конституція дає людям лише право шукати щастя. Ви повинні його зловити самі». Ми щиро віримо, що наш народ обов’язково зловить своє щастя. Тільки його спочатку треба захистити і відстояти.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *