Купатися заборонено: чи відповідає вода у Кам’янському санітарним нормам

Дніпропетровський обласний ЦКПХ продовжує здійснювати лабораторний контроль за якістю води водоймищ в межах пляжів Дніпропетровської області в рамках соціально – гігієнічного моніторингу.

За період з 01.07.2024 по 06.07.2024 лабораторіями нашої Установи на території області з водних об’єктів в межах пляжів проведено 68 досліджень води водоймищ на мікробіологічні показники, з них 13 ( 19,1%) нестандартних: в р. Дніпро м. Кам’янське за індексом ЛКП 6200 КУО /куб.дм при нормативі 5000 КУО /куб.дм та індексом коліфагів – 200 БУО /куб.дм при нормативі- не більше 100 БУО /куб.дм; в Кам’янському водосховищу на р. Дніпро індекс ЛКП -13000 КУО /куб.дм) та в р. Самара – 5200 – 240000 КУО /куб.дм. Окрім цього, в річці Самара в межах м. Новомосковськ виділені бактерії роду Salmonella.

На фізико-хімічні показники проведено 58 досліджень води водоймищ, з яких 20 (34,5%) не відповідали нормативам за показниками БСК,5, ХСК, сухий залишок, хлориди, сульфати у воді р. Самара в межах м. Новомосковськ та річки Вовча в межах м. Павлоград.

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» рекомендує населенню неухильно дотримуватись всіх правил безпеки, відпочивати та користуватись водними об’єктами лише в дозволених місцях, в межах спеціально обладнаних пляжів та місць відпочинку при відсутності заборони місцевих органів влади.

Звертаємо увагу!!! Наразі на території області водні об’єкти в межах пляжів та місць масового відпочинку населення офіційно не відкривались!

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *