У Дніпрі під час ранкової атаки в укритті гімназії виник конфлікт через мопса

8 липня в укритті гімназії №52 виник конфлікт між двома жінками. Причиною став домашній улюбленець — мопс. Мовляв, з тваринами у бомбосховище спускатися не можна. 

Про цей інцидент повідомила Інформатору місцева жителька. Вона розповіла, що під час ранкових вибухів її мати з 6-місячною онукою спустилася в укриття навчального закладу. Колиску ж залишили біля входу. Через кілька хвилин й пані прибігла до безпечного місця з мопсом.

В цей момент начальниця закладу нібито попередила, що в укриття спускатися з собакою не можна. А згодом — що й колиску спускати туди не можна. Водночас на запитання жінки, де сховатися з твариною, не відповіла.

“Ця людина неодноразово перешкоджала відвідування закладу з дитиною у колясці та в дуже грубій формі забороняла заходити в укриття, в тому числі з тваринами. Хочу, щоб про такий випадок знали якого більше людей та міський голова, тому що ця жінка наражає людей, дітей та тварин на небезпеку під час ракетних атак”, — написала пані.

Що кажуть у міськраді Дніпра

На інцидент на запит Інформатора відреагували у Дніпровській міськраді. За словами керівниці цього навчального закладу, жінці зробили зауваження через мопса. Адже за правилами пухнастик мав знаходитись в переносці чи бути з повідком.

“Зауваження зробили троє володарів домашніх тварин, які теж перебували в укритті. Жінку з дитиною і собакою з укриття ніхто не виганяв, але задля безпеки людей і тварин правила для всіх однакові. Відповідно до постанови КМУ від 19.12.2023 № 1331 під час освітнього процесу найпростіше укриття доступно тільки для учасників освітнього процесу. Однак, враховуючи безпекову ситуацію, до укриття гімназії № 52 було надано доступ населенню”, — відповіли у міськраді.

Зазначається, люди в укритті з тваринами мають дотримуватися таких правил: 

  • глава 4 розділу VІІ наказу МВС України від 09.07.2018 № 579 — перебуваючи у спеціально відведеному місці, забезпечувати безпеку оточуючим людям і тваринам, мати у наявності повідок для домашніх тварин, які можуть становити небезпеку;
  • собаки порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затверджених постановою КМУ від 10.11.2021 № 1164, мають знаходиться у намордниках.

Що відповіла жінка

За словами жінки ж, мопс був на повідку. І його не відпускають без нього, аби не загубився.

“Моя собака була на повідку. Та те що вона відповіла не є правдою. Я не відпускаю собаку без повідку, тому що від вибухів він може втекти та загубитись”, – зазначила містянка.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *