Ідея створення цього масштабного культурно-мистецького проєкту, присвяченого пам’яті кобзарів України, належить заслуженому діячеві мистецтв України Оресту Скопу, який за власною обітницею упродовж сорока років створив більше трьохсот образів козака Мамая, одна з іпостасей якого пов’язана з кобзарством. Формальною підставою для організації виставки як місця пам’яті про українських кобзарів, музикантів, співаків, знищених радянським тоталітарним режимом, стали наративи про масове вбивство українських кобзарів та лірників після з’їзду народних співців, скликаного державними органами СРСР у 1934 р. у Харкові.
Проєкт не ставить за мету доводити чи спростовувати достовірність цієї трагічної події, яка стала символічним уособленням кривавих злочинів тоталітаризму – нищення квіту української нації, що продовжується під час нинішньої війни росії проти України.
Тут акцентовано інший аспект: кобзарське мистецтво стало одним із чинників становлення та виживання української нації.
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…