Ідея створення цього масштабного культурно-мистецького проєкту, присвяченого пам’яті кобзарів України, належить заслуженому діячеві мистецтв України Оресту Скопу, який за власною обітницею упродовж сорока років створив більше трьохсот образів козака Мамая, одна з іпостасей якого пов’язана з кобзарством. Формальною підставою для організації виставки як місця пам’яті про українських кобзарів, музикантів, співаків, знищених радянським тоталітарним режимом, стали наративи про масове вбивство українських кобзарів та лірників після з’їзду народних співців, скликаного державними органами СРСР у 1934 р. у Харкові.
Проєкт не ставить за мету доводити чи спростовувати достовірність цієї трагічної події, яка стала символічним уособленням кривавих злочинів тоталітаризму – нищення квіту української нації, що продовжується під час нинішньої війни росії проти України.
Тут акцентовано інший аспект: кобзарське мистецтво стало одним із чинників становлення та виживання української нації.
Для всіх прихильників культової американської комедійної драми "Диявол носить Prada" студія 20th Century Studios оголосила приємну новину.…
Прокурори Дніпропетровщини передали до суду справу злочинної організації, що займалась збутом метамфетаміну. Прокурори Криворізької північної…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Ворог поцілив БпЛА по Кривому Рогу. Виникла пожежа.…
Днями фонди музею історії та культури єврейської громади Кам’янського-Дніпродзержинська – «Еврейська душа» поповнились новими документами,…
З робочим візитом на Дніпропетровщині міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. Разом з очільником…
ГО «Культурна Ліга Сходу» з гордістю презентує ще одну інституцію, яка входить до її партнерської…