Таку гостру закуску можна приготувати і залишити на зиму, або пробувати вже зараз. Маринований часник прекрасно поєднується з будь-яким м’ясом, а також з овочами, що в весняно-літній період особливо приємно. Ми розповімо, як зробити часник маринований на зиму за перевіреною технологією.
Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів, що можна зробити з часником на зиму або як замаринувати його так, щоб вийшло використовувати вже зараз – як закуску для шашлику.
Згідно з рецептом, у вас вийде 7 баночок часнику по 350 мл кожна.
Інгридієнти:
- часник – 1 кг;
- запашний перець – 14 шт;
- лавровий лист – 7 шт;
- парасольки кропу – 7 шт;
- чебрець – 7 гілочок;
- розмарин – 7 гілочок;
- кориця – 1 паличка;
- перець чилі – 1 шт;
- вода – 1400 л;
- оцет 9% – 400 мл;
- сіль – 5 ст. л;
- цукор – 4 ст. л.
Приготування:
1. У велику каструлю вилити літр води, висипати 3 ст.л солі і опустити туди часник, очищений від плівок. Бланшувати 1 хвилину, потім через друшляк злити воду з часнику і перекласти його в ємність з холодною водою і льодом.
2. Чебрець, розмарин і кріп промити, висушити паперовим рушником. Корицю розламати на 7 частин, нарізати перець чилі слайсами.
3. Простерилізувати банки і почати викладати в них інгредієнти. У кожній ємності повинні виявитися:
- 2 запашних перцю;
- 1 лавровий лист;
- 1 парасолька кропу;
- 1 гілочка чебрецю;
- 1 гілочка розмарину;
- 2 скибочки чилі;
- шматочок палички кориці;
- часник.
4. Далі потрібно приготувати маринад. Для цього вилийте в каструлю 400 мл води, закип’ятіть, додайте 2 ст.л солі. Всипте цукор і знову доведіть до кипіння. Варіть 2 хвилини, потім зніміть з вогню, влийте оцет і перемішайте.
5. Готовим маринадом залийте банки, закрийте кришками і ще раз простерилизуйте 7-10 хвилин. Після цього банки можна буде прибрати в тепле місце, накривши пледом, до повного охолодження.