Що відбувається на ринку оренди та купівлі житла у Дніпропетровській області

Через війну ринок нерухомості в Україні переживає складні часи. Попит на купівлю на первинному і вторинному ринках продовжує падати, однак ціни у цій парадоксальній ситуації зростають. Таким чином придбати власне омріяне житло стає дедалі складніше. 

Протягом року рієлтори спостерігали зниження активності на ринку нерухомості. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на рієлторську аналітику DIM.RIA.

Яка ситуація на первинному ринку?

Протягом серпня практично в кожній області знизилася ціна в доларі за квадратний метр. Однак у порівняні, за 2023 рік ціни все ж зросли. Найбільш стрімкий ріст цін аналітики відзначили у Кіровоградській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Волинській та Черкаській областях. Найдорожчим на первинному ринку лишається Київ з середньою ціною 1 338 доларів за метр квадратний. У Дніпропетровській – 1 082 долари за метр квадратний.

Що відбувається на вторинному ринку нерухомості в Дніпропетровській області і як змінилися ціни? 

На вторинному ринку кількість пропозицій найвідчутніше зростала у Київській, Івано-Франківській та Запорізькій областях.

Також набагато менше власників стали пропонувати своє житло для продажу у Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій областях: там спад кількості оголошень спостерігається на 37-47% протягом року. У більшості інших регіонів вона знизилась подекуди більш як на 50%. У Дніпропетровській області цей показник становить 47%.

Ціни на житло на вторинному ринку також зросли упродовж року. Найбільший ріст показали Волинська, Чернівецька та Івано-Франківська області. Найдорожчим лишається Київ. У столиці власники просять у середньому 85 тисяч доларів за однокімнатне житло.

У Дніпропетровській області вартість однокімнатної квартири в середньому становить 38 тисяч доларів.

Попит на вторинне житло

За даними рієлторів, у Дніпропетровській області падає попит на житло (зменшився на 36%). Це призводить до зменшення пошукових запитів та збільшення кількості відгуків на маркетплейсах. Виключення становлять лише Волинська, Тернопільська, Вінницька, Чернівецька, Житомирська та Київська регіони. У цих областях попит на житло навпаки зростає.

Як почуває себе ринок оренди у Дніпропетровській області? 

За даними рієлторів, у Дніпропетровській області зросла кількість пропозицій (на 11%) щодо оренди житла. Проте Дніпропетровська входить у трійку областей з найдорожчою для оренди нерухомістю. У порівнянні з серпнем 2023 року, ціни зросли майже на третину. Найактивніше ціни ростуть у Житомирській, Волинській, Рівненській областях (від +39% до +114% за рік).

  • Київ – 18 тисяч (+18%);
  • Волинська – 17 тисяч (+59%);
  • Дніпропетровська – 15 тисяч (+32%).

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *