Categories: Культура

У Музеї історії Кам’янського відкриється художня виставка проєкту “ПОСТ МОСТ”

У суботу 19 жовтня в Музеї історії міста Кам’янського о 12:00 відбудеться відкриття художньої виставки проєкту “ПОСТ МОСТ”.

Проєкт “ПОСТ МОСТ” заснований у 2017 році в Маріуполі як щорічна мистецька резиденція та виставка для художників з різних міст України та Європи. Його ініціювали члени громадської організації “ARS ALTERA”.

Що взагалі означає ця назва? Пост-мост – це об’єкт, який пов’язує два райони Маріуполя: Центральний та Лівобережний. Маріупольський символ об’єднання міста, може трансформуватися символ єдності усієї країни. Проєкт реалізується в рамках “Маріуполь. Велика Культурна Столиця.2021”, за підтримки Українського культурного фонду, – пояснюють історію виникнення цієї назви автори проєкту.
Спочатку «Ліга вільних художників» поєднувала митців Маріуполя. Та після початку повномасштабного вторгнення ці люди були вимушені покинути рідний Маріуполь і знаходити притулок в різних містах України і навіть інших країнах (у Німеччині та Австрії). Проте бажання творити у них не зникло навіть під час цієї жорстокої війни. У 2023 році виникла ідея спільного творчого проєкту, учасниками якого стали не лише художники з Маріуполя, а й митці з Києва, Кам’янського, Кривого Рогу, Одеси. Їхні роботи можна було побачити у грудні минулого року на виставці, яка також експонувалася у Музеї історії Кам’янського.

У цьому році проєкт отримав своє продовження під назвою «POST MOST 6 Reconnect». На черговій виставці у Музеї Кам’янського буде представлена серія робіт 16 українських художників, які у своїх картинах, висвітлюють актуальні теми сьогодення.

Під час відкриття виставки відвідувачі музею матимуть змогу не тільки оглянути виставлені на ній картини, а й зможуть поспілкуватися з митцями за допомогою відеозв’язку, та насолодитись кавер-версіями відомих пісень у виконанні місцевих музикантів.

Margaret

Recent Posts

Юні грації Кам’янського успішно виступили на турнірі DNIPRO GRACE-2025

З 28 по 30 березня в Дніпрі відбувся масштабний турнір з художньої гімнастики DNIPRO GRACE-2025,…

10 хв. ago

У ЦНАП Кам’янського розпочато надання безоплатної первинної правничої допомоги

З 1 квітня за ініціативою міського голови Андрія Білоусова у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП)…

40 хв. ago

У Дніпрі поліцейські виявили двох нетверезих водіїв без прав керування

У Дніпрі поліцейські виявляють нетверезих водіїв без прав керування. Водія автомобіля BMW учора зупинили в…

1 годину ago

Тиха ніч у Кам’янському

Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "Протягом ночі на території міста…

1 годину ago

Вночі ворог обстрілював Дніпропетровщину: постраждала жінка

Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Ввечері та вночі агресор продовжував терор Нікопольщини –…

2 години ago

На Дніпропетровщині стартувала нерестова заборона

1 квітня на Дніпропетровщині почала діяти нерестові обмеження на вилов риби. У цей період рибалки…

2 години ago