Уродженця селища Дніпровське, який вже притягувався до відповідальності за незаконний вилов риби, в квітні минулого року знову піймали «на гарячому» патрульні. Чоловіка затримали, коли він на гумовому човні, в якому знаходилися шість сіток та мішки з рибою, пристав до берега. Однак під час судового засідання він заявив, що сітки, човен та виявлена риба — не його: він просто знаходився поблизу берега у власних справах, і тоді ж був затриманий працівниками поліції, у яких вже була лодка з рибою та сітки. Втім, суд до показів обвинуваченого поставився критично.
Події відбувалися на «дикому пляжі» міста Верхньодніпровськ Кам’янського району. Як йдеться у матеріалах справи, незважаючи на весняно-літню нерестову заборону лову риби, чоловік прибув до річки, спустив човен на воду та, відійшовши на відстань близько 400 метрів від берега, дістав з водойми шість риболовних сіток. Уловом браконьєра стала риба різних порід: плітка —135 шт., плоскирка — 104 шт., карась — 100 шт., окунь — 17 шт., судак — 4 шт., лящ — 16 шт. (загалом 376 шт.), а також раки — 39 шт.
Відповідно до розрахунку, своїми діями, які призвели до втрати потомства, а також екологічно цінних видів водних біоресурсів, браконьєр заподіяв рибному господарству України матеріальні збитки на загальну суму 756 330,00 гривень.
Чоловіка було обвинувачено у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду, (ч. 2 ст. 249 КК України).
Незважаючи на невизнання вини обвинуваченим, Баглійський районний суд вирішив, що скоєння ним інкримінованого кримінального правопорушення повністю підтверджується, зокрема, показами допитаних у судовому засіданні патрульних та відео з їхніх бодікамер, протоколами огляду та вилучення речей. Крім того, обвинувачений не зміг пояснити у суді причину перебування під час дії комендантської години на березі водосховища у човні, в якому перебували живі водні ресурси та знаряддя їх вилову, та в одязі, призначеному для риболовлі.
Вирішуючи питання про вид та розмір покарання обвинуваченого, суд врахував обставини та тяжкість скоєного, особу обвинуваченого, який не визнав вину у скоєному та не розкаявся, та дійшов висновку, що для виправлення його необхідно позбавити волі, оскільки кримінальне правопорушення вчинено ним в період іспитового строку.
Чоловіка визнали винним у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 249 КК України і призначили йому покарання у виді 2 років позбавлення волі. З урахуванням частково невідбутого покарання за попереднім вироком, його було засуджено до 2 років 6 місяців ув’язнення.
Речові докази – гумовий човен, два весла, 6 сіток, гумові чоботи – суд постановив знищити, живі водні біоресурси — звернути на користь держави.
Цивільний позов Державного агентства меліорації та рибного господарства України суд задовольнив повністю, постановивши стягнути з засудженого 756 330 грн на користь Верхньодніпровської територіальної громади у відшкодування матеріальної шкоди.
Учасників привітав міський голова Андрій Білоусов. "Підтримуємо українські традиції та зберігаємо нашу культурну спадщину! Шостий…
Сьогодні, 20 грудгя, Голова комітету арбітрів АФДО Дмитро Євтухов відвідав Кам’янське з робочим візитом. У…
Про це повідомила Лариса Биданцева, керівниця Кам’янської станції обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини…
19 грудня на базі Кам’янського вищого професійного училища відбулося відкриття навчально-практичного центру з професій обробки…
Мешканців Камʼянського запрошують на благодійний ярмарок «Світло Різдва для Перемоги», який відбудеться 24 грудня о…
Українська співачка Тіна Кароль представила різдвяний випуск авторської програми "Дім звукозапису", героєм якого став гурт TVORCHI, який представляв…