На які послуги призначається житлова субсидія?
Житлова субсидія — це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Це допомога, яка залежить від майнового та матеріального стану домогосподарства. Якщо у людини низький дохід, при цьому вона не має боргів за спожиті житлово-комунальні послуги — можна отримати житлову субсидію.
Житлова субсидія надається на такі послуги:
– управління багатоквартирним будинком;
– постачання та розподіл природного газу;
– постачання та розподіл електричної енергії;
– постачання теплової енергії;
– постачання гарячої води;
– централізоване водопостачання;
– централізоване водовідведення;
– поводження з побутовими відходами;
– витрати на оплату абонентського обслуговування за комунальними послугами;
– витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (за умовами використання в житловому приміщенні пічного опалення).
Чи існують певні умови щодо строку подання заяви на житлову субсидію та терміну, на який вона призначається?
Строки для подачі заяв про призначення та надання житлової субсидії визначені пунктом 69 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами), а саме: житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
– на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
– на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору наймання (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.
Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і на оплату житлово-комунальних послуг призначається на календарний рік. При цьому житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.
У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
Нагадайте, які документи потрібні для призначення житлової субсидії та куди можна звернутися за її оформленням?
Перелік документів також визначений Положенням про порядок призначення житлових субсидій (пункт 43), це:
– заява про призначення та надання житлової субсидії;
– декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Заява та декларація подаються громадянином, особа якого посвідчується при особистому зверненні паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України.
Звернутися за оформленням житлової субсидії можна зручним для вас способом, обирайте будь-який із запропонованих:
1. Особисто:
– до сервісних центрів Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації;
– до ЦНАПу;
– до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад.
2. Поштою до територіальних органів ПФУ.
3. З використанням електронних сервісів:
– засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України;
– мобільний застосунок “Пенсійний фонд”;
– через єдиний портал державних послуг Дія.
Скільки мешканців Дніпропетровщини отримують житлові субсидії в опалювальний період, а скільки – в неопалювальний?
Протягом 2024 року проводилася виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Кількість одержувачів субсидій та пільг, яким було проведено виплати:
– у літній період – 174,1 тис. мешканців;
– в опалювальний період – 245,6 тис. мешканців.
Зверну увагу, що розмір житлової субсидії не може бути однаковим в усіх, бо залежить від кількості осіб у складі домогосподарства, які звернулись за призначенням субсидії, розміру їх доходів, видів житлово-комунальних послуг і розміру загальної та опалюваної площі, а також на який період призначається – опалювальний чи неопалювальний.
За вбивство чоловіка працівники кримінальної поліції Дніпра затримали 25-річного підозрюваного. Під час конфлікту нападник сильно…
Патрульні Дніпра знайшли в автомобілі Mercedes, який зупинили для перевірки, валізу з кількома кілограмами наркотиків.…
Вірші у чотири рядки або те, що не перейшло в якусь довшу поезію... Днями у…
За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури викрито та вилучено партію контрафактної тютюнової продукції на пів…
Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Агресор скинув на Марганецьку громаду боєприпас з безпілотника.…
Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "Ніч минула спокійно. Надзвичайних подій…