Група Метінвест стала лідером рейтингу 202 найбільших бізнесів України за версією Forbes Ukraine. А семеро топменеджерів компанії увійшли до переліку 303 найкращих керівників країни.
У рейтингу найбільших приватних компаній України представлено підприємства з виторгом від 4,7 млрд грн
Виняток становили компанії державного сектора, посередники на ринку природних монополій і компанії зі штатом до 50 працівників. Видання дослідило фінансові показники компаній за 2023 рік і першу половину 2024 року. Як джерело фінансових даних і відомостей про кількість працівників використовували систему YouControl, показники, надані компаніями, а також власні аналітичні розрахунки. Після зведення фінансових показників усі компанії та групи було проранжовано за показником виторгу (чистого доходу) у 2023 році.
За даними Forbes, найбільшим холдингом України залишається Метінвест. А до першої п’ятірки рейтингу також увійшли ДТЕК, АТБ, Fozzy Group і Kernel.
Як зазначає видання, багаторічний лідер рейтингу найбільших приватних компаній країни оговтався від втрати великих активів: Азовсталі, ММК імені Ілліча та Авдіївського коксохіму.
У першому півріччі 2024 року EBITDA Метінвесту зросла на 33%. Причина в нарощуванні видобутку залізної руди майже вдвічі, до 8,9 млн тонн
«Збільшити виробництво на наших гірничо-збагачувальних комбінатах (ГЗК) вдалося завдяки відкриттю портів Одеси», – каже СЕО компанії Юрій Риженков.
Виробництво сталі на Каметсталі залишається на рівні першої половини минулого року – 1 млн тонн. Водночас Запоріжсталь продемонструвала значно кращу динаміку за шість місяців та збільшила виробництво на 46%, до 1,5 млн тонн. Покращити результати допоможе завершення капітального ремонту двох доменних печей на цих комбінатах, які стали на ремонт ще напередодні вторгнення. Сумарна вартість проєкту, за словами Риженкова, – приблизно $500 млн. До завершення війни компанія не планує залучати фінансування за цим проєктом. «Потрібне повне закінчення війни й розуміння, що вона не повториться», – каже Юрій Риженков. З 2022-го Метінвест щороку інвестує в українські активи майже $300 млн – це більш як учетверо менше, ніж у довоєнному 2021-му. Пріоритет – збереження працездатності активів.
На час війни інвестиційний фокус Групи перемістився в ЄС. На межі 2024–2025 років Метінвест спільно з італійською Danieli запускає будівництво металургійного заводу в Італії потужністю 2,7 млн тонн сталі на рік
Перші зразки продукції підприємство має випустити наприкінці 2027-го. Вартість проєкту – €2,5 млрд.
Юрій Риженков розраховує, що не менш як 70% робіт буде виконано за кредитні кошти. Цей завод – прототип майбутньої модернізації українських сталеливарних активів Метінвесту, стверджує керівник компанії. «Хочемо на ньому обкатати всі технології, логістику, щоб модернізація Запоріжсталі і Каметсталі була максимально ефективною», – каже СЕО Групи Метінвест.
Є і більш прозаїчна мета – розширення ринку збуту для недозавантажених гірничозбагачувальних комбінатів Метінвесту. У 2024-му вони працюють на 57% від потужності, металургійні заводи – до 75%.
Серед нових напрямів роботи – військове виробництво. В асортименті – захист для бронетехніки, зокрема для Bradley та Abrams, захисні екрани для кулеметників, металеві захисні споруди. «Але це все благодійність, що проводиться в умовно вільний від роботи час», – відзначає Юрій Риженков. Додати системності військовому напряму допоможе наявність замовлень від Міноборони. Головний ризик для Групи Метінвест – близькість основних активів до лінії фронту. Від Запоріжсталі і Метінвест Покровськвугілля до лінії зіткнення менш як 50 км.
Рейтинг 303 найкращих CEO провідних компаній України склав Forbes Ukraine спільно з консалтинговою компанією Korn Ferry
У лонг-листі рейтингу було понад 500 CEO, з яких 209 генеральних директорів пройшли детальне анкетування Forbes, а дані про ще понад 300 керівників видання зібрало на основі публічної інформації. До фінального списку увійшли найбільші компанії із 33 галузей економіки. Forbes використовував такі критерії для оцінки: чистий дохід і фінансовий результат, зміна щодо попереднього періоду, а також чисельність персоналу.
До переліку найкращих керівників металургійної галузі увійшов CEO Групи Метінвест Юрій Риженков. Також серед відзначених – генеральні директори підприємств: Метінвест Покровськвугілля – Андрій Акулич, Інгулецького, Північного та Центрального ГЗК – Ігор Тонєв, Каметсталі – Олександр Третьяков, та в.о. СЕО Запоріжсталі – Тарас Шевченко.
В ІТ-сфері до списку найкращих топменеджерів потрапив СЕО Metinvest Digital Юрій Чернецький, а в металотрейдингу – керівник Метінвест-СМЦ Євген Олексієнко.
Аварія сталася вдень 4 квітня на трасі, неподалік повороту на с. Куліші. Дорожня пригода потрапила…
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "У Кам’янському запрацювала програма безоплатної правової допомоги: вже…
У 2025 році у Дніпропетровській області зафіксували 7 випадків ботулізму. Серед тих, хто захворів, троє…
У дніпровському парку Глоби сталася дивна крадіжка: невідомий чоловік викрав пташину годівницю, розташовану біля входу…
Українська співачка Анна Трінчер випустила нову пісню, яка отримала назву “Зірочка палай”. Тривалий час виконавиця презентувала ліричні…
Учениця Наукового ліцею ім. Анатолія Лигуна (11-Б клас), вихованка Дніпропетровського відділення МАН продемонструвала знання та…