Categories: Економіка

Економічна “ізоляція”: з якими проблемами може зіштовхнутися Дніпропетрощина після війни

Голова Дніпровської обласної ради спрогнозував варіанти розвитку регіону після завершення війни. Зокрема лишається низка проблематичних факторів під час післявоєнного відновлення. Серед них – кошти на відбудову, електро- та газопостачання, економічна “ізоляція” прифронтових зон та демографічна криза. 

Також є проблема безпекової ситуації на межі з тимчасово окупованими територіями. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію голови Дніпровської облради Миколи Лукашука.

Варіанти завершення війни можуть бути різними: від її повного припинення до “заморозки” по лінії фронту. Як зазначає голова облради, війна йде не за території, а за те, хто буде контролювати зовнішню та внутрішню політику України та визначати її майбутнє.

Для Дніпропетровської області це особливо актуально, бо частина регіону вже входить у прифронтову зону. Міжнародні партнери відмовляються інвестувати в проєкти, де є ризики обстрілів та близькість до лінії фронту. Тому є проблема фінансування відбудови регіону після війни.

“Якщо війна заморозиться чи зупиниться по лінії бойового зіткнення? Межа з тимчасово окупованими територіями залишатиметься зоною постійної загрози. Великі міжнародні компанії прямо кажуть: «Перші 100 кілометрів від фронту – це фронтир. Ми туди не підемо». І це – реальність, яку потрібно враховувати”, – йдеться у публікації.

Також голова облради Микола Лукашук виділяє такі категорії ризику для області після завершення бойових дій:

  • обмеженість підтримки держави через нестачу коштів;
  • енергетика, бо можемо зіштовхнутися з нестачею ресурсів під час виходу підприємств на повну потужність, що змусить виходити на європейський ринок з новими цінами, у тому числі й для населення;
  • людський капітал — надто багато людей виїхали з країни, а молодь виїжджає і зараз через розмови про “мобілізацію з 18 років”;
  • “політична турбулентність” — після війни можуть відбутися вибори, що створить невизначеність у законодавстві та реформах, а в такий час бізнес зазвичай “бере паузу”, що тільки зменшує шанси на інвестиції.

Попри виклики, які траплятимуться на шляху післявоєнного відновлення, в майбутньому нас чекають нові проєкти з відбудови інфраструктури. Вони дадуть нові робочі місця, поштовх у розвитку підприємств та можливість повернення українців з-за кордону.

“Нам потрібен буде новий суспільний договір, щоб побудувати сильну, оновлену країну, де наші діти житимуть без страху війни, а люди матимуть упевненість у завтрашньому дні. Маємо три ключові моменти. Перший – єдність, але не для красивих слів, а для справи. Другий – реформи й інвестиції, вони завжди йдуть разом. І третій – не дати внутрішнім конфліктам послабити державу”, – йдеться у публікації.

Margaret

Recent Posts

Над Дніпропетровщиною збили шість БпЛА

Про це повідомив голова ОВА Сергій Лисак. "Вночі на Дніпропетровщині підрозділи ПвК "Схід" знищили 6…

23 хв. ago

Спокійний ранок у Кам’янському

Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "Зустрічаємо новий день без надзвичайних…

30 хв. ago

У Кам’янскому визначили переможців Бюджету участі

У Кам'янському оголосили переможців "Бюджет участі. МІСТО" та "Бюджет участі. ДІТИ" 2025 року. Координаційна рада…

1 годину ago

У Дніпрі у трамваї знайшли гранату

У Дніпрі продовжують знаходити боєприпаси та інші небезпечні предмети. Так, у п'ятницю, 18 квітня, у…

2 години ago

У Дніпрі вимагають демонтувати дошку з віршем Ломоносова про російську землю

У Дніпрі на місці, де раніше стояв пам'ятник російському вченому Михайлу Ломоносову, досі не демонтували…

3 години ago

У музеї Кам’янського відкрилась виставка Анастасії Сокол «Квіткова симфонія весни»

17 квітня у Музеї історії міста Кам'янське відбулося відкриття першої персональної виставки живопису Анастасії Сокол…

16 години ago