Вчитель з Кам’янського пояснив, чому скасування медалей у школах України – правильне рішення

Відмова в Україні від золотих і срібних медалей може стати кроком до більш справедливої системи освіти, де учні отримують визнання за реальні знання й досягнення, а не за математичний підрахунок балів у журналі. До того ж, такий крок відповідає міжнародним стандартам оцінювання в освіті.

На цьому наголосив вчитель із Кам’янського, який нині є директором київської спеціалізованої школі №210 Дмитро Ламза у Facebook. За його словами, є плюси і з юридичної сторони, адже законодавство України не вимагає обов’язкового нагородження випускників медалями.

“Освіта – це не просто система оцінок і нагород, а простір для розвитку особистості, критичного мислення та здобуття реальних компетенцій. Відмова від золотих і срібних медалей – це не формальність, а стратегічний крок до справедливішої освітньої моделі, яка орієнтується на знання та досягнення кожного учня, а не на механічне підрахування балів”, – зазначив освітянин.

Згідно з Законом України “Про освіту”, всі школярі мають право на визнання їхніх досягнень без привілеїв для окремих категорій, також документ визначає компетентнісний підхід як основу освіти, а не систему рейтингових нагород.

За словами директора, у багатьох державах також поступово відмовляються від механічних систем нагород.

Наприклад, Фінляндія, де побудовано одну з найефективніших систем освіти, не використовує загальнонаціональних рейтингів або медалей. У країні зосереджені на розвитку навичок та комфорті учня.

У багатьох американських школах також відмовляються від традиційних відзнак, натомість запроваджують системи заохочення персональних досягнень і портфоліо компетенцій. А у Німеччині наголошують на рівності можливостей, тому замість медалей увага зосереджена на сертифікатах про здобуті компетенції та практичних знаннях.

“Можу навести багато прикладів, але як директор і юрист, я переконаний, що рішення про скасування медалей – це не втрата, а можливість побудувати кращу та ефективнішу систему оцінювання. Учень має отримувати визнання за власні знання, навички та реальні досягнення, а не за математичний підрахунок балів у журналі”, – додав Ламза.

Олена

Recent Posts

У музеї Кам’янського відкрилась виставка Анастасії Сокол «Квіткова симфонія весни»

17 квітня у Музеї історії міста Кам'янське відбулося відкриття першої персональної виставки живопису Анастасії Сокол…

3 хв. ago

На Дніпропетровщині легковик врізався у приміщення АЗС (відео)

У п'ятницю, 18 квітня, на Криворізькій трасі сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода.  Про це повідомляє "Відомо" з посиланням…

1 годину ago

Як працюватиме громадський транспорт Кам’янського у Великдень та поминальні дні

Наближається одне з найголовніших християнських свят – Воскресіння Христове. Як зазначили раніше в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, у…

1 годину ago

Зрадниця Ані Лорак нібито оновила свій український паспорт

У мережі з'явилася інформації про нібито таємне оновлення українського паспорта співачкою Ані Лорак, яка після…

2 години ago

Увага! У Кам’янському буде гучно

Про проведення робіт повідомили на підприємстві Каметсталь. "Шановні мешканці Кам'янського! 21 квітня з 12:00 до…

2 години ago

Які роботи з благоустрою були виконані у Кам’янському цього тижня

Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради за  період з 11.04.2025 по 18.04.2025 було…

3 години ago