«Війна впливає не лише на людей, а й на дику природу. Бойові дії, вибухи, винищення лісів та степів – усе це змінює екосистеми і накладає відбиток на чисельності та поведінці тварин. У таких умовах зимовий облік дичини стає особливо важливим, адже допомагає оцінити масштаби змін та адаптувати природоохоронні заходи», – наголосила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Яна Науменко.
Для підрахунку фахівці мисливських господарств використовували, зокрема, фотопастки. А ще брали до уваги кількість слідів на підгодівельних майданчиках. Також застосовували метод шумового прогону. Це коли дичину гучними звуками підіймають з вподобаних лежанок.
Таксація показала, що, порівняно з минулим роком, в області зросла кількість диких звірів. Серед причин – заборона на полювання, яка діє у регіоні. Також впливає міграція тварин з територій, де відбуваються військові дії.
В Україні ще утримається морозна погода. Послаблення морозів та поступове підвищення температури повітря очікується лише після 25…
Нещодавно волонтери ГО "Бджола" отримали термінове замовлення від зенітного ракетного дивізіону. Бійці звернулися за допомогою…
Про це Андрій Білоусов повідомив у своєму телеграм-каналі. "Сьогодні мав честь провести зустріч із волонтерами…
Служба безпеки та Національна поліція запобігли спробам фсб здійснити серію терактів на Київщині. За результатами…
27 лютого 2025 року у Кам'янському відбудеться профілактичний тренінг "Гендерна ідентичність та особиста безпека в…
Понад 4 000 мл крові, яка допоможе зберегти життя захисників на передовій, здали металурги Каметсталі…