Categories: Економіка

Майбутній урожай Дніпропетровщини під загрозою – його атакують шкідники

Небезпеку для майбутнього врожаю є комахи, які з’явилися на місяць раніше звичних термінів.

Аграрний сектор Дніпропетровщини, як і всієї України, зіткнувся із серйозною загрозою, пов’язаною з безпрецедентною навалою шкідників. В регіоні зафіксовано масову появу прихованців, які на місяць випередили звичайні терміни появи. Це явище, за словами фахівців, не має аналогів за останні кілька десятиліть, викликаючи серйозне занепокоєння за майбутній урожай.

Про це передає “Відомо” з посиланням на Green Post.

Проблема ускладнюється тим, що рослини після зими ще не встигли зміцніти, що робить їх вкрай вразливими перед атакою шкідників. Прихованохоботники, живлячись соками рослин, завдають істотних збитків, уповільнюючи їх зростання та розвиток, а в занедбаних випадках призводячи до повної загибелі. Втрата навіть частини врожаю може мати відчутні наслідки для економіки регіону, особливо з огляду на складну геополітичну ситуацію та проблеми, що вже існують у сільському господарстві.

За даними моніторингу, проведеного фахівцями, окрім Дніпропетровської області, масову активність прихованохоботників зафіксовано ще в 11 регіонах України: Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Львівській, Полтавській, Одеській, Черкаській та Херсонській областях. Це свідчить про масштабність проблеми та необхідність вживання термінових заходів щодо боротьби зі шкідниками на національному рівні.

Проте приховані хоботники — далеко не єдина загроза, з якою зіткнулися українські аграрії. У згаданих регіонах спостерігається також активність інших небезпечних шкідників — ріпакових квіткоїдів та піщаних мідяків. Всі ці комахи належать до загону твердокрилих і є серйозними шкідниками сільськогосподарських культур, особливо овочів. Їхня спільна навала створює синергетичний ефект, що посилює негативний вплив на посіви.

Ріпакові квіткоїди, як випливає з назви, завдають найбільшої шкоди посівам ріпаку, виїдаючи бутони та квіти, що призводить до значного зниження врожайності. Піщані медляки, у свою чергу, воліють харчуватися коренеплодами та іншими підземними частинами рослин, ушкоджуючи кореневу систему та знижуючи здатність рослин до всмоктування поживних речовин та вологи.

Ситуація посилюється тим, що рання поява прихованохоботників та інших шкідників застала аграріїв зненацька. Багато фермерів ще не встигли провести необхідні профілактичні обробки, а деякі не мають достатніх ресурсів для оперативної боротьби з навалою.

Олена

Recent Posts

У Камʼянському зʼявився ще один памʼятний знак на честь загиблих Героїв

На урочистому відкритті побував міський голова Андрій Білоусов. "У селищі Карнаухівка відкрили памʼятний знак на…

2 години ago

У Дніпрі чоловік незаконно ловив рибу і намагався підкупити поліцейського

Слідчі Дніпра повідомили про підозру 52-річному мешканцю міста за незаконний вилов риби та спробу надання…

4 години ago

У Дніпрі судитимуть працівника ТЦК, який продав футболістам «захист» від мобілізації

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця одного з районних Територіальних центрів комплектування…

4 години ago

У Дніпрі пенсіонер стрибнув у карʼєр і травмувався: рятувальники діставали з води (відео)

На Червоному Камені у Дніпрі літній чоловік стрибнув у воду в карʼєрі та зламав обидві…

5 години ago

У Кам’янському відкрили новий освітній хаб (відео)

Про це розповів міський голова Андрій Білоусов. "Відкрили на базі Молодіжної ради Кам’янського освітньо-ресурсний хаб…

5 години ago

В Силах оборони Півдня показали наслідки ракетного удару по Кам’янському району (фото)

Сьогодні, 1 липня, о 9.15 ворог завдав ракетного удару по населеному пункту Гуляйполе Дніпропетровської області.…

5 години ago