Categories: Це цікаво

Названо найшкідливіший посуд для приготування, який перетворить їжу в отруту

Щодня ми використовуємо різноманітний посуд для приготування, зберігання та вживання їжі, але чи знаємо ми, який саме посуд може шкодити нашому здоров’ю?

Яким саме посудом не потрібно користуватись, розповідає РБК-Україна (проект Styler) посилаючись на тренера Юрія Попка у Facebook.

Який саме посуд може шкодити нашому здоров’ю?

Більшість із нас не замислюються над тим, що саме посуд, з якого ми готуємо та зберігаємо їжу, може бути потенційно небезпечним для організму. Насправді навіть найкорисніші продукти, якщо вони приготовані або збережені в неправильному посуді, можуть стати шкідливими для здоров’я.

Одним із найпоширеніших варіантів посуду, який можна зустріти на кухнях – це алюмінієвий посуд, в тому числі фольга, яку ми використовуємо для запікання чи зберігання продуктів.

Однак, алюміній – це важкий метал, який при нагріванні може потрапляти в їжу. Накопичення алюмінію в організмі може спричиняти серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема негативно впливати на нервову систему. Вчені вважають, що надмірне накопичення алюмінію в організмі може бути причиною різноманітних нейрологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Зовсім не безпечним є і тефлоновий посуд, який, на жаль, також широко використовується на кухнях. Тефлонові покриття при нагріванні можуть виділяти шкідливі токсичні речовини, зокрема перфтороктанову кислоту. При температурі понад 220°C з тефлонового покриття може виділятися бензол, що є канцерогенним. Тому важливо пам’ятати, що тефлонові поверхні не можна нагрівати понад 220°C, а будь-яке пошкодження покриття є приводом для негайного викидання такого посуду, оскільки він стає небезпечним.

Мідний посуд також не є безпечним для використання при приготуванні їжі, хоча він і має свої переваги, зокрема гарно проводить тепло і має естетичний вигляд. Однак мідь може окислюватися і вступати в реакцію з кислими продуктами, що може призвести до потрапляння шкідливих сполук у їжу. Тому використання чисто мідного посуду не є найкращим варіантом для приготування їжі.

Ще один матеріал, який варто уникати, – це меламіновий посуд. Він популярний завдяки своїй дешевизні та різноманіттю кольорів, однак при нагріванні (особливо якщо температура перевищує 70°C) меламін може виділяти формальдегід – канцероген, що може негативно впливати на здоров’я, особливо якщо їжа зберігається або подається в такому посуді.

Яки посуд є безпечним для здоров’я?

Найкращим вибором для приготування та зберігання їжі є посуд із нержавіючої сталі. Особливо важливо вибирати сталь з маркуванням 18/10, 18/8 або 18/0. Цифри в маркуванні позначають вміст хрому та нікелю в сталі, що визначає її якість і стійкість до корозії.

Кращий варіант – це сталь з маркуванням “surgical stainless steel” (хірургічна сталь), що гарантує високу якість і безпеку. Тепер ви знаєте, що готувати на хорошому посуді можна без страху за своє здоров’я.

Щодо зберігання їжі, то найкраще використовувати скляний або керамічний посуд. Важливо пам’ятати, що сталь може окислюватися при тривалому зберіганні в холодильнику, тому краще віддавати перевагу скляним або керамічним контейнерам, які не вступають в реакцію з продуктами. До того ж скло і кераміка є абсолютно безпечними для здоров’я матеріалами, на відміну від багатьох пластикових контейнерів.

Чавунний посуд – також відмінний вибір для тих, хто хоче не тільки корисний, а й довговічний посуд. Чавун не лише добре проводить тепло, але й є корисним для людей з дефіцитом заліза, оскільки під час приготування їжі частина цього елементу може переходити в страви. Однак, пам’ятайте, що чавунний посуд є досить важким, а також потребує особливого догляду, оскільки він схильний до іржі. Тому після кожного використання його треба ретельно висушувати і змащувати невеликою кількістю масла.

Пластиковий посуд також широко використовується, однак, при виборі важливо звертати увагу на маркування. Посуд, який не має спеціального маркування “BPA-free”, може виділяти токсичні речовини, зокрема бісфенол А (BPA), який негативно впливає на гормональну систему і здатний призвести до розвитку різноманітних захворювань. Для зберігання їжі в гарячому вигляді слід обирати пластиковий посуд з маркуванням “PP” (поліпропілен), що підходить для використання в мікрохвильовій печі.

За словами Юрія, ніколи не варто економити на посуді, який ми використовуємо для приготування і зберігання їжі. Вибір якісного посуду не лише збереже ваше здоров’я, а й зробить ваші страви більш смачними та безпечними.

Віддавайте перевагу матеріалам, які не вступають у реакцію з продуктами та не виділяють шкідливих речовин, і ви будете впевнені, що їжа, яку ви готуєте, приносить лише користь вашому організму.

Margaret

Recent Posts

У Дніпрі чоловік повідомив про “замінування” мостів

Наприкінці грудня 2024 року 48-річний чоловік зателефонував на лінію “102” та повідомив про замінування мостів у Дніпрі.…

50 хв. ago

Графік роботи мобільного ЦНАПу у Кам’янському

Його надав міський голова Андрій Білоусов. "З огляду на високий попит серед мешканців, було вирішено…

54 хв. ago

У Кам’янському пройшов відкритий чемпіонат ДЮСШ №3 з тхеквондо

29 березня на базі Ліцею №2 відбувся відкритий чемпіонат ДЮСШ №3 з тхеквондо ВТФ у…

1 годину ago

На Дніпропетровщині у ресторані сталася масова бійка

У Кривому Розі сатвся скандал в одному із закладів міста. У Кривому Розі у ресторані…

2 години ago

На Дніпропетровщині на пішохідному переході авто збило 11-річного хлопчика

Сталося це в Павлограді, 29 березня, близько 19:40 на одному з пішохідних переходів по вул.…

2 години ago

Минулого тижня у Кам’янському народилося 14 дітей

Про ситуацію в місті на ранок повідомив мер Андрій Білоусов. "На території міста протягом ночі…

3 години ago