Пенсійний фонд України анонсував перерахунок пенсій з 1 квітня. Хто підпадає під зазначений перерахунок? Які його умови?
Так, дійсно з 1 квітня поточного року вже проведено автоматичний перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, які продовжують працювати. Обов’язковою умовою для перерахунку є набуття на 1 березня 2025 року
24 місяців страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Також мають право на відповідний перерахунок і ті пенсіонери, які відпрацювали менше ніж 24 місяці, але пройшло два роки після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.
Зверну увагу, що перерахунок відбувся з дорахуванням страхового стажу або з врахуванням стажу і заробітної плати. У Дніпропетровській області пенсії перераховано по 62,2 тис. пенсійних справах.
При перерахунку пенсії пенсіонерам, що продовжують працювати, обов’язково враховують страховий стаж, а як зрозуміти, що доцільно врахувати ще й розмір заробітної плати?
Так, щоб врахувати заробітну плату, яку пенсіонер, працюючи, отримував після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, мають бути дотримані дві умови.
Перша: після призначення / попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу.
Друга: заробітну плату враховувати доцільно. Тобто заробітна плата, обчислена за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року (якщо людина надавала довідку про заробітну плату) та всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до
28 лютого 2025 року, є вищою, ніж та, що враховувалась для обчислення пенсії до перерахунку.
Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу, але зарплата є меншою, ніж та, з якої було обчислено розмір пенсії, то її враховувати не доцільно. Тож враховують тільки страховий стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.
Додатково зверну увагу, що при обчисленні заробітку показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії людини, не змінюється.
Якщо пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу не 1 березня, а, наприклад, 31 — го числа цього ж місяця, або пізніше — він втрачає право на перерахунок пенсії?
Ні, в жодному разі. Просто він не потрапляє до автоматичного перерахунку. У такому випадку необхідно із відповідною заявою звернутися до будь-якого сервісного центру Фонду, незалежно від місця проживання / прописки, або оформити своє право на перерахунок засобом порталу електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua
Раніше пенсіонерам, які продовжуть працювати, виплати після перерахунку проводилися не у квітні, а тільки в червні (з урахуванням квітня та травня), оскільки звіти про сплату ЄСВ надавалися щоквартально, а як цьогоріч?
З 01 січня 2025 року змінився термін подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску подається щомісяця.
Тому пенсіонери, які мають право на підвищення, отримують виплати вже у квітні, з 4-го по 25-те число.
Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Разом із засновником благодійної організації “MISSION ROCA UKRAINE”…
Синоптикиня Наталія Діденко розповіла, якою буде погода на Вербну неділю, 13 квітня, а також наступної…
Маршрут також стане в нагоді мешканцям Кам’янського. "Укрзалізниця" призначила до Великодня додатковий швидкий поїзд №220/219…
За даними слідства, підозрюваний побив 76-річну жінку. Від отриманих травм потерпіла померла. Правоохоронці встановили, що…
11 квітня о 12:54 надійшло повідомлення про загорання будівлі, розташованої на вулиці Моршинська Заводського району…
Ветеранський спорт зараз стає дедалі важливішим у відновленні, реабілітації та соціалізації наших захисників і захисниць. Ураховуючи…