Categories: Події

На Дніпропетровщині затримали ворожого шпигуна

СБУ затримала російського інформатора, який шпигував за підрозділами ППО та військовими ешелонами на Дніпропетровщині.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного російського інформатора на Дніпропетровщині. Він коригував ракетно-дронові атаки рф по Павлограду та відстежував рух ешелонів Сил оборони.
За матеріалами справи, замовлення окупантів виконував їхній місцевий поплічник – 30-річний безробітний, який потрапив у поле зору агресора через Телеграм-канали з пошуку «легких заробітків».
Після вербування фігурант почав обходити прифронтове місто та його околиці, щоб виявити та сфотографувати запасні командні пункти українських захисників, а також розташування комплексів протиповітряної оборони ЗСУ.
Крім того, зловмисник мав допомогти окупантам виявляти вантажні ешелони Сил оборони, визначати їхню кількість, озброєння та напрямки руху.
Для цього він встановив навпроти колії телефонну камеру з павербанком та віддаленим доступом для куратора, які замаскував у коробку з-під соку.
Співробітники СБУ затримали інформатора «на гарячому», коли він заховав шпигунський пристрій біля залізничної лінії.
Також Служба безпеки провела спецзаходи для убезпечення локацій українських військ.
Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років тюрми.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Олена

Recent Posts

У Козацькій церкві Пресвятої Покрови вручили нагороди родинам полеглих Захисників Кам’янського

У Козацькій церкві Пресвятої Покрови вшанували пам’ять кам’янчан, які віддали життя за нашу країну. Про…

5 години ago

Мер Кам’янського провів черговий особистий прийом громадян (відео)

Про це повідомив мер міста Андрій Білоусов. "Провів черговий особистий прийом громадян. Мешканці зверталися з…

5 години ago

Молодіжна сила Каметсталі: спільними зусиллями до нових вершин

Міжнародний день молоді – не просто яскраве літне свято, а й чудова нагода відзначити тих,…

6 години ago

Кам’янчанка візьме участь у чемпіонаті світу з шашок-100

Україна отримала 4 місця на чемпіонаті світу – 2025 з шашок-100 серед жінок. Наближається головний…

6 години ago

Комісія перевірить стан навчальних закладів у Кам’янському

З 11 серпня у Кам'янському почала свою роботу комісія, яка перевіряє готовність закладів до нового…

7 години ago

Дніпрянин вдарив ножем суперника

За підозрою у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень поліцейські Дніпра затримали 40-річного містянина. Через ревнощі до…

7 години ago