Події

У Кам’янському районі викрили ребцентр, де незаконно утримували “залежних”

На Дніпропетровщині поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо організаторів мережі псевдореабілітаційних центрів.
Фігуранти під виглядом діяльності громадської організації створили мережу так званих «реабілітаційних центрів», де незаконно утримували людей, зокрема й неповнолітніх.
У ході досудового розслідування встановлено, що четверо учасників злочинної групи організували на території міст Шахтарське Синельниківського району та Жовті Води Кам’янського району діяльність псевдореабілітаційних центрів без відповідних дозволів та ліцензій. Під приводом «лікування» та «соціальної допомоги» вони незаконно утримували осіб з алкогольною та наркотичною залежністю у неналежних умовах.
Наприкінці грудня 2025 року правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків у приміщеннях незаконних закладів та за місцями мешкання фігурантів. У результаті слідчих дій вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, документацію, печатки громадської організації, чорнові записи та гроші у національній та іноземній валюті.
Поліцейські встановили майже 300 громадян, які перебували у цих закладах. З них понад 30 потерпілих звернулися із заявами про незаконне позбавлення волі. Серед утримуваних були також семеро дітей віком від 14 до 18 років, які перебували у центрах без батьків або законних представників. Після викриття неповнолітніх передали працівникам ювенальної превенції та службам у справах дітей.
Злочинну діяльність викрили та задокументували працівники управління міграційної поліції та слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області спільно з оперативниками Східного регіонального управління ДПСУ за силової підтримки спецпідрозділу «Дозор». Процесуальне керівництво здійснювала Дніпропетровська обласна прокуратура.
Слідчі повідомили учасникам групи про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України — незаконне позбавлення волі або викрадення людини.
Наразі досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт скеровано до суду.
Олена

Recent Posts

У Дніпрі після зіткнення з Daewoo Audi влетіла у поштомат «Нової пошти»

У четвер, 13 серпня, у Дніпрі сталася ДТП на перетині вулиць Воскресенської та Старокозацької. Там…

16 хв. ago

На лівобережжі Кам’янського горять магазини

Вдень 14 серпня на бульварі Будівельників у Кам’янському сталася пожежа. За попередньою інформацією, займання виникло…

43 хв. ago

На Дніпропетровщині чоловік продавав автомобілі, призначені для потреб ЗСУ

У Кривому Розі поліцейські затримали чоловіка за продаж автомобілів, ввезених як гуманітарна допомога для потреб…

54 хв. ago

Кам’янчан запрошують на роботу на хлібзавод

Хлібозавод №1  ТОВ «АГРОСС» м. Кам'янське запрошує на постійну роботу. Пекар                                                                                  від 25000 грн. Водій          …

59 хв. ago

Пам’ять, що повертає дім: як у липні розгортався проєкт кам’янського музею «Музей покинутих міст»

Війна вимірюється не лише квадратними кілометрами втрачених територій чи сухими цифрами у зведеннях. Насамперед вона…

1 годину ago

Дощ, пристрасть і жодних правил: MÉLNIK презентував гарячу музичну новинку

Український співак MÉLNIK презентував нову пісню «Танці під дощем». Це вже другий сольний реліз виконавця,…

2 години ago