Профсоюз металлургов обратился к властям с требованием вернуть льготные пенсии

Руководство профсоюза «Металлургов» ПАО «Днепровский меткомбинат» официально обратилось к Президенту Украины Петру Порошенко и Премьер-министру Владимиру Гройсману с требованием прекратить наступление на права рабочего класса.

Как известно, летом прошлого года Кабмин Гройсмана принял постановление, согласно которому значительно «урезается» количество рабочих украинской промышленности, имеющих право на получение льготных пенсий. Особо пострадали работники горно-металлургической и угледобывающих отраслей. Поэтому профком «Металлургов» требует от руководителей государства пересмотреть это драконовское постановление.
Приводим текст обращений к Порошенко и Гройсману полностью.

«Первинна профспілкова організація «Металургів» від імені працівників багатотисячного та містоутворюючого підприємства ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське Дніпропетровської області, вкотре звертається до Вас з приводу прийняття 24 червня 2016 року Кабінетом Міністрів України Постанови № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

Як неодноразово наголошували,з прийняттям зазначеної постанови Кабінету Міністрів України було безпідставно виключено 1314 професій і посад (453 — із Списку № 1 і 861 — із Списку № 2). У результаті більше 70 тисяч працівників втратили право на пільгову пенсію, з них понад 80% становлять працівники підприємств металургійної і гірничодобувної промисловості, вугільних шахт. Незважаючи на те, що по проведеним атестаціям робочих місць по цих професіях і посадах на підприємствах та за результатами вимірів шкідливих виробничих факторів та часу зайнятості в цих умовах праці, підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення. Адже, відповідно до вимог статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, які зайняті повний робочий день (не менше 80 %) на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, за Списком № 1 та Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

З 1 січня 2018 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017р. № 479 «Про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461».

Прийнята постанова КМУ від 04.07.2017р. № 479 повернула право дострокового виходу на пенсію за віком на пільгових умовах за списками № 1 і № 2 багатьом працюючих у шкідливих (особливо шкідливих) і важких (особливо важких) умовах праці.

Серед них працівники, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва у гірничих, металургійних, хімічних підприємствах, на підприємствах з видобування та перероблення нафти, газу та газового конденсату, з оброблення металу та ін. Також право на пільгову пенсію має ряд інших працівників металургійної і гірничодобувної промисловості, атомної енергетики тощо.

Однак, слід зазначити, що з прийняттям постанови КМУ від 04.07.2017р. № 479 залишилися не вирішеними ряд питань, наприклад щодо включення до списків майстрів виробничих дільниць, які працюють повний робочий день у шкідливих і важких умовах праці разом з працівниками, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення за списками №1 і № 2, та ін.

Тому, враховуючи вищезазначене, просимо Вас посприяти в питанні повернення до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» в редакції від 16 січня 2003 року № 36».

Письма подписаны председателем профсоюза «Металлургов» Олегом Нагорным.

Вам будет интересно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *