Событиям Украинской революции работники Музея истории Каменского посвятили большую выставку, открытие которой состоялось 27 октября.
«Сьогоднішня виставка – одна з тих, які ми запланували відкрити в рамках відзначення цієї історичної події. Це одна з перших спроб відобразити події 1917-1921 років на теренах Кам`янського і навколишніх сіл на основі музейних експонатів та архівних документів, які працівники музею виявили у наших фондах. Донедавна ці матеріали були засекречені, і нам доводиться збирати їх буквально по частинках із різних фондосховищ», – сказала директор музея Наталья Буланова.
Первыми посетителями экспозиции стали студенты Высшего профессионального училища. Молодежь и коллектив музея с открытием выставки поздравил секретарь городского совета Александр Залевский.
«Із подій Української революції черпали силу усі борці за незалежність України. Це історія, на якій ми повинні вчитися і якою маємо пишатися. Це епоха, яка дала нам своїх героїв. І головне – вона перекликається з нашим сьогоденням: Українська революція почалася з нападу більшовицької Росії на нашу державу. Зараз ми так само воюємо з Росією, і суверенність України так само залежить від перемоги в цій війні. Тому сьогодні ми повинні остаточно усвідомити для себе, хто ми є, і пишатися тим, що ми – українці, які живуть у своїй незалежній державі», – отметил Александр Залевский.
Выставка состоит из многих исторических документов, фотографий и публицистических изданий 1917-1921 годов. Кроме этого, здесь представлены два интереснейших экспоната, которые можно назвать знаковыми для Украинской революции. Это, в частности, кобза, на которой написана строка из Гимна Украины: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу». Инструмент был изготовлен в далеком 1918 году учителем Каменский мужской гимназии. Гимназисты активно приобщались к революционным событиям и даже выдавали журналы, на страницах которых публиковались материалы, посвященные украинской культуре и литературе.
Еще один исключительный экспонат – литография с портретом Шевченко 1906 года, автором которой является дальний родственник поэта Фотий Красицкий. Именно перед этим портретом сложили присягу Украине представители Свободного казачества. По мнению экспертов, литография является уникальной как по своему размеру, так и по исполнению.
Юных посетителей выставка поразила. Многие из них отметиле, что открыли для себя новые факты этого периода украинской истории.
Наталья Буланова сообщила, что выставка будет работать до конца ноября. По ее словам, события Украинской революции имеют большое историческое и общественное значение, поэтому специалисты музея будут создавать все условия для того, чтобы экспозицию посетила максимальное количество людей.
Сьогодні, 28 травня, вперше провели спільний випускний для вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл — «Гідні Олімпу.…
У середу, 28 травня, у Дніпрі на вулиці Пастера, 4 чоловік, який поводився неадекватно, стрибнув…
Родичі розшукують Коник Ольгу Олександрівну, 1986 р.н. Про її зникнення вони повідомили у соціальних мережах.…
Американський телеканал HBO розсекретив, хто зіграє нових Гаррі Поттера, Рона Візлі та Герміону Ґрейнджер у серіалі "Гаррі…
У службовій автівці заступниці голови Ради оборони Кривого Рогу Вікторії Третяк знайшли апаратуру для прослуховування…
Реалії воєнного сьогодення в Україні жорстокі і особливо боляче вони відгукуються у дитячих серцях, які…