В Кам’янському архіві 22 червня відбулася зустріч з ветеранами війни

22 червня 1941-го року. В цей день почалася війна Німеччини і Радянського Союзу.  4:00 ранку, мить …, і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

Кожен рік 22 червня ветерані Кам’янського приходять в архівне управління міста, де зберігається пам’ять про ті страшні часи: про роки окупації, про замордованих та розстріляних, про вивезених до Німеччини, про партизанський рух і його героїв. А співробітники архіву готують до цієї трагічної дати тематичну виставку.

Ось і цей рік не став виключенням. Після покладення квітів до могил полеглих у роки війни, ветерани – біля 25 чоловік – прийшли до архівного управління, де демонструється виставка «Подвиг, що залишиться в віках», присвячена рокам окупації міста Дніпродзержинська у 1941-1943 роках.  На ній представлені фотографії тих років, у тому числі зроблених німецькими солдатами, документи, газеті, нагороди, навіть окупаційні гроші.

Як розповіла Галина Кулінич, директор архівного управління Кам’янського, вони завжди дуже тепло зустрічають у себе ветеранів. Це, в основному, діти війни, які пережили ті страшні часи. Вони залюбки приходять до архіву – щоб поспілкуватися, згадати дитинство і молодість, переглянути документи, послухати спеціалістів архівного управління.

Виставку підготували і провели Галина Кулініч, Вікторія Лавриєнко, Аліна Бондарева і Ірина Бубненкова. Присутні почули дуже багато цікавого про те, як жило місто напередодні вступу туди німців, як металургійний комбінат встиг виконати план і випускав зовсім не військову продукцію. Працювала 1-ша лікарня, у якій відкрили пологове відділення, лікували людей.  Як у місті зароджувався підпільний і партизанський рух. Ведучі розповіли про плани німців переселити здорових жителів міста у Німеччину, показали списки розстріляних німцями громадян міста – 964 чоловіка, виселених до Німеччини – 1128 чоловік, списки громадян, які померли від вогнестрільних поранень у 1941-1943 роках – 339 чоловік.

По словам Галини Кулініч, за кожним прізвищем – ціла історія міста.

Організатори виставки відповіли на численні запитання присутніх. А ті подякували їм за цікаву виставку, цікаву розповідь, за їхню працю і ентузіазм. А також за теплий прийом.

Після офіційної частини архівісти пригостили гостей чаєм з печивом і цукерками.

Олена

Recent Posts

У Кам’янському рятували жінку, яку жорстоко побив невідомий чоловік

13 травня, о 21:42, до Центральної обласної диспетчерської служби надійшов тривожний виклик із міста Кам’янське.…

3 хв. ago

У Кам’янському до нагоди ювілея мешканцям ОСББ “Юність 39” подарували альтанку

Сьогодні виповнюється 50 років з дня введення в експлуатацію будинку по вулиці Олени Пчілки, 39,…

9 години ago

Мер Кам’янського відвідав навчальний осередок, де впроваджується програма предмета «Захист України»

Мер Кам'янського разом із начальником Кам’янської районної військової адміністрації Олегом Гапічем відвідали один із навчальних…

12 години ago

На Дніпропетровщині ревнивець убив односельця

Поліцейські Синельниківського районного управління затримали зловмисника який через ревнощі позбавив життя односельця. Під час сумісного…

13 години ago

У гімназіях і ліцеях Кам’янського триває будівництво нових бомбосховищ та ремонт укриттів (відео)

Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов. "Продовжуємо покращувати стан укриттів у наших навчальних закладах.…

14 години ago

У Дніпрі судитимуть дебошира

У Дніпрі судитимуть місцевого мешканця за побиття та шахрайство: дізнавачі завершили досудове розслідування та скерували…

14 години ago