Відпочиваємо без стресів

Відпустка – це зміна обстановки, нові люди, позитивні враження, емоції і … фактор причин, які спричиняють стрес.

Що ж може спричинити стрес?

Різкий перехід від роботи до відпочинку призводить до різкого ослаблення імунної системи. Організм пристосовується того ритму життя, який ви ведете, мобілізується.

Поїздка – це завжди стрес і напруження всього організму. Великий стрес для нашого організму – переміщення в інше середовище ( інколи лише після повернення додому відчуваємо  дискомфорт).

Ми не замислюємося, що наш організм сформувався внаслідок взаємодії з довкіллям і тонко відбиває його найменші зміни.

На нас впливають:

  • перепади атмосферного тиску;
  • зміна годинних поясів;
  • ультрафіолетовий режим;
  • температурний режим і вологість;
  • інший клімат ( акліматизація вимагає серйозної перебудови організму);
  • зміна режиму харчування й інша кухня;
  • інша вода.

Все це сприяє збою наших біоритмів, а до того ж у голові постійні думки – як там діти ( якщо їх залишили), як квартира, що на роботі. І після цього можна констатувати, що насолодитися відпочинком ми просто не встигаємо. Отже, до відпуски необхідно підготуватися.

Не залишайте вирішення виробничих проблем на останній робочий тиждень. Заздалегідь продумайте відпускну програму й підготуйте гардероб. Не варто в перший же день відпуски виїжджати на відпочинок в іншу кліматичну зону. У відпустці, навіть якщо нікуди не виїжджаєте, зазвичай змінюються режим і розпорядок дня. Не варто « відсипатися» до 11 години, здоров’я це не додасть, адже в кожного є біологічний годинник, і дотримання режиму дає нам повноцінний сон, а отже, і відпочинок. Не дивіться цілодобово телевізор. Намагайтесь перебувати в спокійній обстановці. Харчуйтесь правильно. Займайтесь улюбленою справою, приділіть увагу собі.

Щасливої вам відпустки.

КЗОЗ КМР «Міський медичний центр  здоров’я та медицини спорту»     

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *