Металурги та коксохіміки роблять дірки в атмосфері та бюджеті Кам’янського

Металурги та коксохіміки Кам’янського недоплачують в бюджет та підбурюють до цього інші підприємства – вважають у міському самоврядуванні.

Про це йдеться у статті видання poglyad.info.

Підприємства ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод», ПрАТ «Южкокс», а тепер і ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» не уклали договори на сплату земельного податку за оновленими ставками. Таким чином, лише за півроку міський бюджет недоотримав 46 млн грн. Про це розповів  Олександр Лукашов, депутат міськради Кам’янського.

Міськрада Кам’янського з початку 2021 року прийняла нову нормативну грошову оцінку земель міста, нагадав депутатам міськради Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. Нова ціна землі обумовлена економічними та екологічними чинниками, зауважив посадовець.
В новій оцінці землі, яка діє з 1 січня 2021 року, закладено базову вартість квадратного метру міської землі в розмірі 461,69 гривень.

Рішення міськради зобов’язує землекористувачів перезаключити земельні угоди з урахуванням нової нормативної грошової оцінки. Але землекористувачі, в тому числі великі, не квапляться цього робити. Навпаки, ДМК ще з минулого року судиться з міськрадою Кам’янського, щоб визнати нову оцінку земель протиправною і скасувати її.
З того часу у металургів та коксохіміків нашого міста, судячи з відкритих джерел, тепер один і той же власник. Саме до нього, нагадаємо, звернулась міськрада Кам’янського на сесії 28 липня. В тексті звернення, зачитаному О. Чернишовим, згадувався Рінат Ахметов.

В своєму зверненні депутати зауважили, що ДМК та коксохімічні заводи недоплачують до міського бюджету. А це загрожує невиконанням міських програм розвитку, затримкою у фінансуванні інфраструктурних проектів. Така поведінка металургів та коксохіміків, сказано в зверненні, підбурює інші підприємства робити те саме – ігнорувати нову оцінку землі в Кам’янському.

Депутати принагідно нагадали металургам та коксохімікам, що на три зазначені підприємства припадає 97,1% загального об’єму забруднення атмосферного повітря у Кам’янському.

«…міська влада і екологічна комісія налаштовані на конструктивну прагматичну співпрацю з підприємствами, – прокоментував звернення колег депутат Лукашов. – Тому прагнемо домогтись суворого дотримання екологічного законодавства та прозорого екологічного аудиту. Але в тій же мірі не розділяємо думок «гарячих голів», що лишають коментарі на кшталт «треба розірвати договори оренди землі і все». Підприємства мають працювати, забезпечуючи робочі місця та надходження до бюджету».

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *