Кам’янчанам нагадують про небезпеку поліомієліту

Поліомієліт (поліо) – дитячий спинальний параліч, спричинений поліовірусом. Наслідком хвороби можуть бути невиліковний параліч та навіть смерть. Поліомієліт невиліковний, але захворюванню та поширенню хвороби можна запобігти шляхом вакцинації.

Так, у 1988 році захворюваність на поліо в світі сягала 350 000 випадків.  За 30 років завдяки колективній імунізації по всьому світу захворюваність скоротилася на 99%. За оцінками експертів, за умови продовження вакцинації проти поліо є шанс найближчими роками повністю ліквідувати циркуляцію поліовірусу в світі та позбутися цієї хвороби.

Наша країна входить до числа 17 країн світу, в яких зберігається ризик спалаху поліомієліту і не лише тому що кордони відкриті.

Нагадаємо, в 2015 році через брак вакцин та недовіру багатьох батьків до вакцинації в Україні був спалах поліомієліту. Тоді завдяки тритуровій кампанії імунізації, яка охопила дітей віком від 2 місяців до 10 років, циркуляцію поліовірусу було припинено.

Але в жовтні 2021 року на цю інфекційну недугу захворіла півторарічна дитина на Рівненщині. Згодом хворобу виявили у 12-річної дівчинки на Закарпатті. Дітей паралізувало. В обох випадках батьки відмовились від щеплень через релігійні переконання. Випадки паралічу внаслідок інфікування поліомієлітом в Україні виявили вперше за 15 років. Така ситуація – наслідок низького рівня охоплення дітей щепленням.

За офіційними даними, лише 53% дітей отримали вакцину проти поліомієліту. Це вкрай мало, адже для формування колективного імунітету кількість вакцинованих має бути 95%.

Будь-яка невакцинована дитина є в зоні ризику захворювання на поліомієліт.  Найкращий захист — це викорінення вірусу поліо у всьому світі, і однією з умов є дотримання Національного  календаря профілактичних щеплень.

В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах охорони здоров’я безоплатно відповідно до Календаря щеплень за таким розкладом:

– у 2 місяці — 1 доза;
– у 4 місяці — 2 доза;
– у 6 місяців — 3 доза;
– у 18 місяців — 4 доза;
– у 6 років — 5 доза;
– у 14 років — 6 доза.

Сучасні вакцини ефективні, безпечні і мають низьку реактогенність, тому протипоказання до щеплень обмежені та визначити їх може тільки лікар.

Пам’ятайте, відмовляючись від вакцинації, Ви ризикуєте здоров’ям та життям Вашої дитини і позбавляєте її законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.

Перевірте, чи має ваша дитина щеплення від поліомієліту згідно до її віку. Зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря.

 

Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *