Дві громади Дніпропетровщини увійшли до переліку громад, які постраждали на війні

Дві громади Дніпропетровщини увійшли до оновленого актуального переліку громад, які постраждали у зв’язку з військовою агресією.

До списку внесли Широківську селищну територіальну громаду та Зеленодольську міську територіальну громаду, які піддаються обстрілам російських окупаційних військ. Це означає наступне: мешканці цих територій, чиє житло було ушкоджено внаслідок обстрілів і які вже виїхали чи планують виїхати з території громади, зможуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи та оформити відповідні виплати.

Оновлений перелік громад затверджено сьогодні наказом Мінреінтеграції. Відповідний наказ розроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 року № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України». Він формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Подати заяви на компенсацію за пошкодження чи втрату майна, а також оформити виплати громадяни можуть через застосунок «Дія». Або звернувшись із письмовою заявою до ЦНАПів чи органів місцевого самоврядування.

Також в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадали: з травня Мінреінтеграції спільно з Мінцифри планують запустити цифрову платформу. В режимі реального часу там відображатимуться території, які є тимчасово окупованими, а також ті, що знаходяться в оточенні (блокуванні) та на яких ведуться активні бойові дії.

Вам будет интересно

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *