На Дніпропетровщині за час війни жінки-переселенки народили 112 малюків

З 24 лютого в області в родинах переселенців народилося 112 дітей. Ще понад 300 жінок, які приїхали на Дніпропетровщину з інших регіонів, очікують на поповнення. Всі породіллі отримують необхідну допомогу та повністю забезпечені медичним наглядом. 

Про це повідомили у ДніпроОВА.

«Вагітні жінки, які приїхали з інших областей, можуть звертатися до найближчої амбулаторії зі своєю обмінною картою. Там пацієнтку направлять до медзакладу, де можна стати на облік. Навіть якщо документи втрачені або немає медкарти, майбутній матусі допоможуть. Зроблять всі необхідні аналізи та обстеження», – сказала головна спеціалістка відділу департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олена Рибка.

Один із закладів, куди можуть звертатися майбутні матусі – Центр сімейного здоров’я. Його завідувачка пані Оксана каже, спеціалісти проводять консультативний прийом. Працюють з амбулаторними і стаціонарними пацієнтами. Два фахівці надають психологічну допомогу.

«На третину більше пацієнтів стало. Активно звертаються жінки із зони бойових дій. Тут можуть зробити УЗД, кардіограму. Отримати консультації лікарів різного профілю»,– розповіла Оксана.

Загалом від початку війни на Дніпропетровщині з’явилося на світ 2722 немовляти. 1467 хлопчиків і 1255 дівчат. Лише за минулу добу в області народилося 53 дитини.

За час війни у підвалах пологових під час повітряної тривоги народили дітей дві жінки. Один випадок був у Кам’янському, інший – у Кривому Розі.

Вагітні, які нині за кордоном, можуть оформити декретну відпустку. Для цього їм треба з’явитися до лікаря за місцем перебування. Взяти довідку про стан здоров’я та перебіг вагітності. Документ відправити родичам в Україну або своєму українському лікарю.

Вам буде цікаво

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *