Кам’янчанам на замітку: неочевидні речі, які вам точно знадобляться взимку вдома

В Україні почалася осінь і прийшли перші холоди. І всіх жителів нашої країни закликають підготуватися до зими, яка може стати справжнім випробуванням через ризик опинитися без опалення, гарячої води, електроенергії та зв’язку.

Найпростіші речі, якими потрібно запастися – це обігрівачі, теплі ковдри та інші джерела тепла. Але є і менш очевидні речі, які вам можуть знадобитися взимку.

Якими речами варто запастися на зиму – читайте в матеріалі Styler нижче.

Приготування їжі

При відсутності газу або електроенергії питання про те, як же приготувати гарячу їжу постане дуже швидко. І тут прийдуть на допомогу чудеса техніки.

Якщо не буде газу, то вас врятує електроплитка, електродуховка або ж універсальний кухонний агрегат – мультиварка. Остання особливо зручна, бо в ній можна швидко приготувати практично будь-яку страву – від супу до пирога. Її можна переносити з собою і швидкість приготування будь-яких страв – від 20 хвилин до години.

Також вам точно стане в пригоді електрочайник, електрокавоварка і кип’ятильник.

Якщо ж не буде і газу, і електрики, то єдиний вихід – туристичний пальник. Вони бувають різних видів і найчастіше обігріваються газом з балона. Вартість такого пальника коливається до 400 гривень до декількох тисяч гривень. Є навіть універсальні моделі, які допоможуть не тільки їжу приготувати, але і протопити приміщення.

Якщо у вас є хоча б невеликий двір біля будинку, то купіть невеликий мангал. Хоча б складаний. Якщо буде зовсім туго, навіть такий спосіб допоможе вам приготувати їжу.

Освітлення в будинку

Газ є, але немає світла? Сумно, але хоча б тепло. Однак взимку в непроглядній пітьмі теж сумно. Тому варто запастися альтернативними джерелами світла.

Найпростіше – ліхтарики з батарейками та свічки. Свічки є в продажу абсолютно скрізь і варто зробити хоча б мінімальний запас. А потім розподілити його по кімнатах, разом із сірниками, щоб не бігати в темряві в пошуках.

Як варіант – зараз є довгограючі свічки, в тому числі й спеціальні, для військових – вона не коптить, не димить, на ній можна зігріти їжу і навіть трохи зігрітися. Горить вона 6 годин.

Ліхтарики теж є різні – від найпростіших кишенькових до потужних освітлювальних, яких навіть з батарейками вистачить надовго.

Далі йдуть більш дорогі варіанти – гасова лампа і світлодіодні лампи, які можуть працювати довго без підзарядки. В Інтернеті такі лампи називаються туристичні. А для гасової лампи доведеться запастися і гасом.

Ну і найдорожчий варіант – купити невеликий генератор. Вони бувають різні й вартість теж у них різна. Найпростіший генератор, який допоможе включити пару лампочок, чайник – обійдеться в кілька тисяч гривень.

Гаджети

На жаль, зарядити телефони, планшети, комп’ютери при відсутності електроенергії буде непросто. Але протриматися день або два, поки ремонтують електромережі або поки ви евакуюєтеся в більш безпечне місце, вам допоможуть павербанки.

Вибирайте ті, де можна зарядити відразу два пристрої й відповідно – досить потужні. Зараз асортимент павербанків величезний у всіх магазинах і ціни – для будь-якого гаманця.

Але така річ вам точно стане в пригоді взимку, та й не тільки. Оскільки сучасні гаджети заряд батареї тримають недовго. Особливо, якщо весь час читати в них новини.

Корисні штуки для дому

Що вам точно знадобиться ще – це різні розумні досягнення, які вже давно є у нашому побуті. Наприклад, термоси та термокружки. У великий термос можна зробити чай і пити його, щоб зігрітися, протягом декількох годин. Термокружка також буде тримати тепло ваших напоїв. А ще є термоси для їжі – теж зручна штука.

На самий крайній випадок, з великим термосом можна прогулятися до найближчого працюючого кафе або до друзів в сусідньому районі, де є світло – і набрати окропу додому.

Найпростіший спосіб зігрітися вночі в ліжку – купити електропростирадло або електроковдру. А щоб цей ефект був краще – вам точно стане в пригоді спальник. Справжній, такий як використовують туристи в горах. У ньому дійсно спати буде тепліше.

Також варто змінити власним звичкам і навчитися ходити вдома в комфортних і теплих речах – термобілизні, в’язаних бабусиних шкарпетках, теплих волохатих тапочках, флісових піжамах і махрових халатах. Віддавайте перевагу натуральним тканинам – вони краще тримають тепло.

Навіть звичайні грілки можуть стати корисними – ними можна зігріти ліжко. Або робоче місце в будинку. За старих часів наші предки нагрівали на вогні цеглу і ними гріли ліжка.

Пухнасті пледи, килими на стінах і на підлозі – вельми ефективні взимку. “Гола” кімната остигає максимум за 1-2 години, а з купою текстилю тепло протримається до 6 годин. Як варіант – закрийте підлогу неопреновим покриттям – такі килимки не пропускають повітря і допоможуть зберегти тепло.

Ще одне корисне пристосування, яке активно використовують любителі туризму і військові – одноразовий душ. Запасіть на зиму кілька штук, адже при відсутності електроенергії та газу помитися буде вельми непросто.

У хід піде все – одноразовий душ, сухі шампуні та все антибактерицидні гелі, які ми не використали під час пандемії коронавірусу.

Ще вам знадобиться невелика сумка-холодильник – щоб зберегти продукти, що швидко псуються, без холодильника. І звичайно ж – запас води. Просто поставте кілька запечатаних пляшок в темному і прохолодному місці – вона не псується довго.

Бажано ще мати фільтр для води, типу туристичного. Оскільки з водою з крана при відключенні електроенергії теж можуть виникнути проблеми.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *