До уваги кам’янчан: обережно, шахраї!

В Україні активізувалися інтернет-шахраї. Вигадали нову схему обкрадання українців через нібито “заблоковану” картку ПриватБанку.
Так, на порталі “Мінфіну” жінка із Запоріжжя розповіла про те, як стала жертвою аферистів.
З її слів, їй зателефонував незнайомий чоловік, який представився працівником служби безпеки “Приватбанку”. Для підтвердження своєї легенди аферист надав жінці її особисті дані та навіть розповів, яка сума зберігається у неї на банківському рахунку.
“Для переконливості, що він не шахрай, було перемикання дзвінка на оператора з номером “3700”. Оператор сказав, що в мою карту були втручання і вона заблокована. Він запропонував її розблокувати зараз і почав говорити, що мені робити. Він збільшив кредитний ліміт на одній із карток, перекинув із скарбнички на картку, і міг заблокувати чи розблокувати картку. Подальшими діями шахраїв було знято кошти з скарбнички та картки у розмірі 19580 гривень”, – зазначила жертва аферистів.
Постраждала повідомила, що вкрадені гроші вона планувала витратити на навчання своєї дитини та відновлення будинку після обстрілу ЗС РФ. У відкликанні жінка закликала представників держбанку втрутитися у ситуацію та допомогти їй повернути гроші.
У коментарях до звернення громадянки співробітник “Приватбанку” зазначив, що шахраї могли розблокувати картку та перевести з неї кошти за наявності доступу до особистого кабінету “Приват24”. Зокрема, зловмисники могли заволодіти паролем від облікового запису або пін-кодом, необхідним для відновлення банківської картки.
“Ми постійно наголошуємо, що клієнти повинні бути пильні та не передавати дані карток та паролі від акаунту третім особам. Ми звернулися у приватному повідомленні для уточнення ваших контактних даних та перевірки інформації. Банк постійно працює над удосконаленням своїх послуг, у тому числі у сфері захисту своїх клієнтів від шахрайських дій”, – відповів представник “Приватбанку” на звернення жінки, яка стала жертвою шахраїв.
Зазначимо, що українці досить часто стають жертвами аферистів саме через ПриватБанк. Так, нещодавно стало відомо, що шахраї також працюють у Telegram-каналах із заміною номера, які на вигляд нагадують канали банків та міжнародних організацій. Для отримання коштів – просять надати пін-код картки, CVV, інакше – погрожують заблокувати рахунки.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *