Блекаут у Кам’янському – «чорні» середа, четвер та п’ятниця

Масове відключення світла та зв’язку в Кам’янському викликало у населення справжню паніку – інакше й назвеш те, що відбувалося у магазинах та на заправках.

Перше, що відразу ж кинулося у вічі – це «хлібна паніка». У всіх магазинах і біля кіосків, де продавали хліб, вишикувалися величезні, аж до кількох сотень людей черги. У супермаркети АТБ навіть пускали народ партіями, щоб не юрмилися в приміщеннях, і народ терпляче чекав на бажаний допуск у магазини.

паника 1

А в АТБ, що біля 28-ї школи в Романковому, один чоловік примудрився запхати в звичайний купівельний кошик приблизно 15 батонів. Залишається тільки здогадуватись, навіщо йому знадобилося скільки – невже сухарі сушити зібрався?
Приблизно та ж ситуація була і з питною водою – народ тяг п’ятилітрові ємності одразу по кілька штук із магазинів, а в пунктах та автомобілях, де продавали воду, наповнювали одразу по кілька значних посудин. А біля нічного клубу «Україна» чоловік 20 вишикувалися в чергу до кіоску за… кавою у паперових стаканчиках та хот-догами. Власник кіоску здогадався встановити бензиновий генератор і забезпечити безперебійну торгівлю, що зробило його таким собі «кавово-сосисковим» монополістом у всій окрузі.
Черги були за ліхтариками, батарейками та свічками, хоч далеко не в усіх магазинах були ці ходові товари. Немов у перші дні російського вторгнення, вишикувалися кілометрові черги на АЗС. Наприклад, на заправці «Схід-Центр» у так званому Вовчому Горлі черга розтягнулася від АЗС до колишньої бази «МіКомп» Гімназічним проспектом (колишній Пеліна).
Що цікаво, ажіотаж не спав і сьогодні. У магазинах вже до полудня «розмели» весь хліб, причому купували по 7-8 буханців. Маси народу приходили не лише за хлібом та водою, а й за знижками «чорної п’ятниці», от і тягли по кілька буханців хліба та упаковок миючих засобів.
Десятки людей вишикувалися у банкоматів – адже далеко не всі магазини змогли сьогодні приймати оплату через термінали, були великі проблеми із зв’язком.
На завтра місцеві знавці прогнозують спад ажіотажу, ситуація має стабілізуватися. Якщо, знову ж таки, не буде нових «прильотів» енергосистемою України та нових блекаутів, до яких далеко не всі структури в нашій країні виявилися готовими. Втім, це тема для окремої статті.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *