Розмір аліментів в Україні не може становити менш, як 50% прожиткового мінімуму. Крім того, сума виплат залежить також і від віку дитини, на яку аліменти виплачуються.
На порталі NV нагадали, яка мінімальна сума аліментів може бути на дітей в Україні 2023 року. А також розповіли, чи можна не платити аліменти під час воєнного стану.
Так, мінімальна рекомендована сума аліментів 2023 року залежить від віку дитини. Її призначають у тому разі, якщо у сторони, що платить, достатній дохід. Суми становлять:
- для дітей віком до 6 років – 2272 грн;
- для дітей від 6 до 18 років – 2833 грн;
- для дітей від 18 до 23 років — 2684 грн.
Якщо ж дохід в одного з батьків на низькому рівні, він зобов’язаний платити мінімальний гарантований розмір аліментів:
- для дітей віком до 6 років – 1136 грн;
- для дітей від 6 до 18 років – 1416,50 грн;
- для дітей від 18 до 23 років (у разі продовження навчання) – 1342 грн.
Під час воєнного стану можна не сплачувати аліменти?
Наголошується, що воєнний стан в Україні не знімає обов’язків щодо сплати аліментів батьками, навіть якщо нема офіційного доходу. Водночас є деякі поблажки, які прописані у п. 102 Заключних та перехідних положень Закону “Про виконавче провадження” від 02.06.2016 р. № 1404, а саме:
- стягнення на зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника – тимчасово не підлягають примусовому стягненню (виняток – боржники, які є громадянами росії);
- строки виконавчого провадження перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування військового стану;
- виконавчі провадження та вжиття заходів примусового виконання рішень на територіях адміністративно-територіальних одиниць, тимчасово окупованих росією, у період такої окупації не здійснюються.
Але пеня за несплату аліментів нараховується у будь-якому разі. Навіть при скасуванні примусових стягнень аліментів, накопичується борг разом із пенею. Цю суму потрібно буде сплатити обов’язково.