На Дніпропетровщині поранених бійців протезують за сучасною технологією

На одному з підприємств Дніпропетровщини виготовляють сучасні протези для українських захисників. Разом з тим за новітньою технологією проводять реабілітацію оборонців. 

«Я вже не раз наголошував, що реабілітація наших захисників – пріоритетна для мене тема. Йдеться про фізичний стан. А ще про ментальне здоров’я, яким опікується перша леді України Олена Зеленська. Сьогодні відвідав  заклад, де бійців у прямому й переносному сенсі ставлять на ноги. Тут виготовляють сучасні протези за новітніми технологіями», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

На підприємстві разом з міжнародними партнерами за рік модернізували обладнання.

Фахівці впроваджують метод «раннього протезування».

«За сучасними європейськими протоколами пацієнт має бути в протезі якнайшвидше. Якщо раніше чекали повного загоєння, то зараз буквально на 6-9 день після зняття швів рекомендують протезування. Такий підхід допомагає правильно сформувати куксу, зняти набряк. А ще у 95% випадків прибирає фантомні болі», – розповіла Ірина. 

Каже, консультує пацієнтів одразу після операції і, не відкладаючи, замовляє напівфабрикат протезу. Саму технологію його виготовлення називає «миттєвою».

Приймальна чаша для культі виготовляється безпосередньо на пацієнті за 10 хвилин. Вона з двокомпонентної смоли. Ще за годину-півтори збирається увесь мобільний протез. Якість ходи в такому краща, якість життя – вища. А ще не відбувається атрофія м’язів стегна.

Навіть якщо ампутація вище коліна, пацієнти із протезами водять автівки, їздять на велосипедах, копають городи, грають в баскетбол. Велике значення має і реабілітація

«В середньому два місяці потрібно, аби пацієнт пішов на протезі. Використовуємо ходунки, тренажери, спеціальні вертикалізатори, еспандери, різноманітні важелі», – сказав фахівець з фізичної реабілітації Сергій. 

Військовий Дмитро отримав поранення рік тому на Донеччині. Згадує, ворог гатив з танка. Поряд прилетів і розірвався снаряд. Уламком відірвало ногу.

«Потрапив сюди на реабілітацію та протезування. Швидко на ноги поставили. Коректували протез. Щасливий, що ходжу, живу повноцінним життям. Їжджу на машині, причому навіть не автоматі, а на механіці», – розповів Дмитро.

Для нього та побратимів влаштували концерт «Ти як?» Аби підтримати бойовий дух бійців, які нині проходять протезування.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *