У Кам’янському відроджується Історія – фото

Кам’янське готується до святкування Дня міста, яке відбудеться у середині вересня.
Одним з пускових і одночасно найбільш складних об’єктів став ляльковий театр, точніше, його будівництво. Як ми вже повідомляли, цей театр для малечі буде розташований у будівлі колишнього Народного музею ДМК, там зараз активно йдуть ремонтно-будівельні роботи.
Наводиться лад не лише у приміщенні, а й на території, яка розташована поряд з колишнім музеєм. Одна з найбільших визначних пам’яток цієї території, навіть її своєрідна візитівка – це паровоз 9П, який встановлений тут у якості пам’ятника. До 1982 року він працював на ДМК на станції «Прокатка», потім, у зв’язку з повним переходом комбінату на тепловозну тягу, був встановлений біля локоломотивного депо. А в кінці 2000-х тодішній Гендиректор ДМК Ілля Буга «загорівся» ідеєю створення музею підприємства під відкритим небом, і паровоз був перевезений сюди, до приміщення музею і став найбільшим експонатом.

паровоз
Кілька місяців тому, коли металургійний комбінат, тепер вже Каметсталь, відмовився від свого музею і передав його на баланс міста, постало питання – що робити з паровозом? Були навіть спроби розпиляти його на металобрухт, але багато хто на комбінаті і у місті рішуче виступили проти такого вандалізму. І зараз питання вирішено – паровоз пофарбували, тепер він має досить пристойний вигляд. Коли почне працювати ляльковий театр, локомотив стане дуже гарним об’єктом для фотозони, і тут охоче будуть робити фотосесії і малюки, і дорослі.

алея

Приводять до ладу й розташований поруч монумент на честь металургів, які загинули у війні 1941-1945 років. До речі, там були певні проблеми – на деяких стелах є символи колишнього СРСР, які підлягають декомунізації. Але ж тут мова йде не про символіку Компартії, а про пам’ять тих, хто загинув, захищаючи нашу землю від ворожої навали. І тут, здається, політичні ігри в «декомунізацію» зовсім недоречні – танці на могилах вдячні нащадки не влаштовують. Якщо вони дійсно вдячні, але зараз – не про це.
Так що чекаємо відкриття лялькового театру і оновлення справжнього історичного місця Кам’янського. Тим більше, що залишилось вже зовсім небагато.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *