Нерідко в школах трапляються випадки, коли учні дозволяють собі плюнути в учителя чи кинути підручник. Тоді в клас можуть викликати директора, щоб він з’ясував, чому дитина таке собі дозволяє. Ба більше, якщо це молода викладачка — 11-класники можуть й по дупі шльопнути, й словесно образити. Наприклад, вимовити: “Ой, яка, я вдув би”.
Але є вчителі, які кажуть, що різниця в 4 роки не така вже й велика. Про це під час спілкування з автором YouTube-каналу “Відвертості професій” розповіла вчителька із Дніпра.
“Бували й такі випадки в одній зі шкіл нашого міста. Вони потім зустрічатися почали і інтим є. Про це знають діти, батьки і вони нормально реагують… А як професори зі своїми студентками одружувались ще за радянських часів. Йому 50, їй 17 – і нічого”, — поділилася героїня.
Втім, є викладачки, які тримають дистанцію. Тоді вони скаржаться про це директору: “До мене чіпляються, в інтимному характері, діти”, та просять втрутитися в ситуацію.
“Є директори, які втручаються і починають батьків ставити на місце. Є директори, які кажуть: “Ти – вчитель, ти зобов’язана зробити все сама”. Вчитель в кінці не витримує і уходить з цієї школи. Що їй там робити, якщо її інтереси, як вчителя, не захищають. Вона ж не прийшла туди в сексуальне рабство перед старшокласниками”, — акцентувала жінка.
На жаль, випадки булінгу зустрічаються не тільки серед дітей стосовно однолітків чи викладачів. Булінг є й серед самих вчителів. Адже 70% колег — похилого віку і вони не дуже радіють, коли молоді починають висуватися на посаду заступника або директора навчального закладу.
“Повністю весь колектив, який працює в школі понад 10-15 років, напише неправдиву скаргу на молодого вчителя. Про те, що вчитель аморальний, бухає, курить, п’є, б’є та обов’язково ще прикладуть підписи випускників. Тобто дітей, які закінчують 4-9-11 класи й ще їх батьків залучать. Ми розуміємо, яким чином: “У вас будуть погані оцінки, якщо ви не підпишете цю скаргу”, — поділилася викладачка.
Потім це все відправлять до департаменту і різних установ. Тоді вчителя починають гнобити та про майбутню дорогу можна забути.
Також у випуску ви дізнаєтесь, чому 20% учнів виїхали за кордон та все одно продовжують здобувати освіту в Україні. Наскільки змінився психологічний стан хлопців та дівчат, та чому навчання — це не заучування матеріалу.