Посуд з антипригарним покриттям – незамінна річ на кухні. Однак антипригарний посуд вимагає ретельного очищення та догляду, щоб підтримувати його в ідеальному стані.
РБК-Україна (проєкт Styler) зібрали поради про те, як правильно чистити посуд з антипригарним покриттям.
Як правильно чистити антипригарний посуд
Очищення антипригарного посуду має свої особливості, адже поверхня чутлива до зовнішнього впливу:
- Зачекайте, доки посуд з антипригарним покриттям охолоне, перш ніж мити його. Ніколи не занурюйте гарячу пательню в холодну воду, оскільки це може призвести до деформації.
- Не варто мити антипригарний посуд в посудомийній машині, навіть якщо це зазначено виробником. Ручне миття безпечніше і допомагає зберегти покриття.
- Завжди мийте посуд після кожного використання. Це допоможе легше прибрати жир і запобігатиме можливим подряпинам при очищенні застарілого бруду.
- Не використовуйте гарячу воду для миття антипригарного посуду, краще використовувати воду кімнатної температури. Висока температура може скоротити термін служби пательні та каструль з антипригарним покриттям.
- Використовуйте м’які засоби для миття посуду. Агресивні засоби можуть пошкодити антипригарне покриття.
- Уникайте використання абразивних і металевих губок. Сталева вата і навіть жорсткі пластикові щітки для чищення можуть завдати шкоди антипригарному покриттю вашого посуду.
- Щоб найкраще видалити бруд і жир, використовуйте нейлонову або мікрофіброву ганчірку чи губку.
- Переконайтеся, що антипригарний посуд повністю сухий, перш ніж зберігати його, щоб запобігти накопиченню вологи та утворенню іржі. Тож зачекайте, доки посуд висохне, або витріть його рушником.
- Як почистити антипригарну поверхню покроково
При правильному митті, чистити антипригарний посуд доволі просто:
- спершу замочіть посуд на 10-15 хвилин в теплій мильній воді, наливши в раковину приблизно 1 ч. л. засобу для миття посуду;
- помийте посуд, використовуючи м’яку губку;
- ще раз промийте посуд з антипригарним покриттям теплою водою;
- витріть поверхню м’якими рушниками або серветками.
Як альтернативу агресивним побутовим мийним засобам для видалення жиру, що містять їдкі кислоти, спробуйте повністю натуральний варіант з харчової соди.
Змішайте харчову соду з водою або оливковою олією, доки вона не набуде консистенції зубної пасти. Це чудовий варіант екологічно чистого засобу, який допомагає видалити пригорілий жир.
Проте, харчова сода є абразивною речовиною, тому не тріть і не скребіть нею сковороду – лише нанесіть пасту і зачекайте приблизно 15 хвилин.