Мешканка Дніпра стала жертвою фінансових аферистів, які представилися співробітниками міжнародної інвестиційної компанії. Вони переконали її зробити грошові перекази, обіцяючи великі прибутки.
Подробиці цієї історії – у матеріалі «Дніпро Оперативний».
У січні 2025 року закінчився суд й пенсіонерка змогла забрати гроші, які поцупили в неї шахраї. Історія почалася з того, що жінка натрапила на рекламу нібито престижної фінансової організації «Траст Макворі Кепітал». Менеджерка компанії пообіцяла їй дохід від інвестицій. Щоб керувати її рахунком, вони попросили пенсіонерку встановити програму AnyDesk – через неї шахраї отримали доступ до онлайн банкінгу жертви в Приват 24.
Завдяки цьому від імені жінки злодії переказали понад 26 тисяч гривень. Жертва злочинців була впевнена, що вкладає у власний «торговий рахунок». А коли пенсіонерка захотіла вивести гроші, шахраї вигадали нову умову – оплату «банківської скриньки» в іноземному банку. Вона заплатила ще 12 461 грн, але грошей так і не отримала. Тоді злочинці вигадали ще «легенду», що кошти не зарахувалися чи то через прострочення оплати, чи то через якусь помилку у реквізитах.
Шахраї самі собі переказували чужі гроші
Пенсіонерка, довірившись менеджерці компанії «Траст Макворі Кепітал», погодилася ще раз оплатити комісію за відкриття так званої «банківської скриньки», що коштувало їй приблизно 500 доларів. Як з’ясувалося пізніше, гроші переказали на рахунок підприємниці, про яку пенсіонерка ніколи не чула.
Найгірше те, що цей же рахунок фігурував у справі Вінницького міського суду у ще одній шахрайській схемі. Щобільше, ця ФОПка з’явилася за два тижні до переказу коштів й вже за місяць закрилася. А в інтернеті жодних слідів її реальної діяльності!
Лише згодом жінка зрозуміла, що це була шахрайська схема, а компанія з назвою «Траст Макворі Кепітал» взагалі не існує — ні в Україні, ні за її межами. Тоді постраждала звернулася до суду, вимагаючи повернення коштів, компенсації збитків і відсотків за незаконне користування її грошима. Всього вона хотіла повернути понад 20 тисяч гривень.
Що було у суді
Суддя Красногвардійського районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду – ред.) Дмитро Черкез у січні 2025 року встановив, що ніяких угод між пенсіонеркою та підприємницею-злодюжкою не існує. Шахраї самі здійснювали перекази через програму для віддаленого управління рахунком, а гроші надходили не на біржу, а на рахунки випадкових ФОП й ТОВ.
В суд підприємниця не прийшла та не розповіла свою версію подій. Виходячи з тих доказів, що були, суддя вирішив примусово забрати у шахрайки понад 23 тисячі гривень на користь пенсіонерки. Але чи отримає постраждала свої гроші – поки невідомо, бо на момент підготовки матеріалу це рішення ще не набрало законної сили.