Цьогоріч на Дніпропетровщині вже майже 5 тис випадків шахрайства

Афери, в які найчастіше потраплять підприємці Дніпропетровщини, та кроки, що допоможуть їх уникнути. Про це говорили на черговій зустрічі учасників платформи «Діалог влада та бізнесу». Піднята тема – актуальна, бо кількість випадків шахрайства зростає. Цьогоріч в області таких зареєстрували вже майже 5 тис. 

«На платформі «Діалог влади та бізнесу», ініційованій Президентом Володимиром Зеленським, говоримо предметно. Сьогодні ключовою темою стало шахрайство. Маємо констатувати – це не поодинокі випадки, а системна проблема. Вона завдає шкоди окремим компаніям, установам та економіці загалом. Наша задача – підвищити рівень правової обізнаності серед бізнесу, щоб зменшити ризики», – наголосив перший заступник начальника ОВА Юрій Яндульський.

На зустрічі, до якої долучилися підприємці та представники влади на місцях, розглянули основні види шахрайства. Найперше – кіберафери, що є технологічно розвиненим видом злочину проти тих, хто розвиває власну справу.

А саме – фішинг-атаки, кількість яких зростає, викрадення банківських даних, спрямування платежів на фіктивні рахунки та Ransomware. Останнє – це запуск на комп’ютери шкідливого програмного забезпечення. Воно блокує їх, а за вирішення проблеми зловмисники вимагають викуп, середній розмір якого 35 тис дол.

«Більшість шахрайських дій вчиняють менеджмент чи працівники. Привласнюють готівку, майно, проводять фіктивні витрати. Нерідко стикаємося з тим, що підприємець звертається із заявою про це, а між ним і робітником не укладений договір матеріальної відповідальності. У таких випадках складно притягнути порушника до відповідальності за зловживання службовим становищем», – додав заступник начальника відділу управління карного розшуку ГУ НП в області Олександр Кацура.

Рідше зустрічається інвестиційне шахрайство. Кроки, що допоможуть запобігти різним видам афер, детально проговорили. Це регулярні навчання персоналу, перевірка контрагентів, захист інформаційних систем. А також застосування в роботі принципу «чотирьох очей». Це розподіл обов’язків таким чином, щоб до прийняття важливих рішень були дотичні декілька людей. Зупинилися учасники наради й на покаранні, яке понесуть підприємці у разі порушення законодавства.

Наприкінці учасникам нагадали про платформу «Пульс», де вони можуть залишати відгуки про взаємодію із державою.

Вам буде цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *